Jak reklamują się knajpy żeby przyciągnąć klienta?

O sukcesie restauracji decydują dziś nie tylko smaczne jedzenie i miła obsługa, bo tego typu restauracji jest sporo, zwłaszcza w dużych miejscowościach. Restauratorzy muszą teraz działać w taki sposób, żeby wyróżnić się i przekonać klientów do systematycznych odwiedzin ich lokalu. Coraz śmielej inwestują więc w promowanie i marketing restauracji.

Jakiego rodzaju działania podejmują? Jest ich naprawdę mnóstwo.

WiFi w restauracji

Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com

Stale najpopularniejsze są ulotki (sprawdź: ulotki nowy sącz) rozdawane ludziom, ale w tym wypadku możemy tylko liczyć na to, że przypadkowa osoba choćby rzuci okiem na tekst ulotki, a nie od razu wyrzuci ją do kosza na śmieci. Równie częste są reklamy w czasopismach albo stacjach radiowych, ale ich wadą jest przeważnie znaczna cena.

Czytaj również: .

Ważna jest także nowoczesna strona internetowa a także działanie w mediach społecznościowych. Teraz coraz więcej ludzi w rzeczywistości nie rozstaje się z telefonem komórkowym oraz tabletem, więc niezbędne jest dopasowanie strony internetowej do mobilnych urządzeń. Pamiętając o mnogich użytkownikach sieci, warto też udostępnić klientom w restauracji usługę social wifi, czyli darmowego dostępu do sieci, złączoną z działaniami marketingowymi. Wifi marketing w łatwy sposób pozwala na pozyskiwanie klientów i sprawianie, żeby systematycznie wracali oni do lokalu. Kiedy klient połączy się z siecią, można mu np. wyświetlić naszą stronę albo profil na fb. Sprawdź np.: Spotlike.

Sposobów na marketing restauracji jest dużo więcej i warto się zainteresować tym zagadnieniem, aby jeszcze sprawniej rozwijać swą restaurację i nieprzerwanie posiadać klientów.