Jak stworzyć swoją witrynę internetową oraz w jaki sposób wybrać właściwą domenę?

Każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą musi posiadać swoją stronę internetową. Strona winna zwać się identycznie jak prowadzona firma. Dzięki temu buduje się rozpoznawalną markę.

internet

Autor: OhioStateEngineering
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo adres witryny powinien być prosty oraz maksymalnie krótki. Oczywiście im mniejsza ilość liter i cyfr, tym lepiej. Wybór adresu nie jest łatwy, dlatego, że na rynku domen jest coraz większe zagęszczenie. Większość fajnych adresów jest już dawno zajętych. Niemniej jednak nazwa domeny powinna wyrażać charakter własnej działalności. Wiedząc już jak winna tytułować się dana witryna internetowa należy sprawdzić, czy jest ona niezajęta.

Aby to wykonać warto odnaleźć firmę proponującą sprzedaż domen w internecie. Otóż na jej stronie jest odpowiednie pole w którym wprowadza się wybraną nazwę i dobiera domenę. Program (zobacz również – nx cae od GMSystem – od profesjonalnej firmy) sam sprawdza, czy upatrzony adres internetowy jest niezajęty. Gdy krótki adres będzie zajęty trzeba przetestować nazwy dwuczłonowe. W takiej sytuacji warto zarejestrować dwie domeny. Jedną należy wybrać z myślnikiem a drugą bez odstępu. To działanie sprawia, że właściciel firmy nie utraci ruchu na stronie przez pomyłki klientów, jeśli niepoprawnie wprowadzą adres. Najpopularniejsza w Polsce jest domena z końcówką

internet

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com
To od niej trzeba rozpocząć poszukiwania. Jeśli upatrzona domena jest już niedostępna zamiast zmieniania nazwy należy sprawdzić dostępność przy końcówkach typu .biz, Końcówki te są mniej wybierane, zatem wzrasta szansa na to, że wybrany adres będzie wolny. Rozszerzenia typu należy wziąć pod uwagę w ostateczności. Aktualnie firmy które proponują sprzedaż domen zaobserwowały, że polscy przedsiębiorcy chętnie kupują rozszerzenie Najczęściej wybierają ją, ponieważ mnóstwo ciekawych nazw jest nadal wolnych.

Jednak trzeba pamiętać iż rozszerzenie powinno być związane z przeznaczeniem strony i regionem. Można zdecydować się na wybór często nieodpłatnych domen regionalnych. Pewne jest, że domena firmy nie powinna być nieprzemyślana. Źle wybrana może zmniejszyć popularność serwisu i niejednokrotnie może przekierować nawet do konkurencji.

Domena musi brzmieć tak aby nie było problemu z podaniem jej nazwy przez podczas rozmowy przez telefon. Warto o to zadbać aby strona internetowa stała się w przyszłości wizytówką firmy.