Automatyzacja testów, systemy wbudowane – elementy i działalność komputera.

Rozpoczynając od początku objaśnimy co to są systemy wbudowane i do czego służą. Otóż , system ten jest układem specjalnego przeznaczenia, który jest integralną częścią obsługiwanego przez niego laptopa.

polecana strona

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Systemy wbudowane powinny spełniać określone wymagania ściśle zdefiniowane do obowiązków, które mają sprawować (sprawdź polecaną stronę).

Jeśli ten tekst jest dla Ciebie pasjonujący, to spójrz też na pomocne informacje, które zawierają ciekawe dane – zapewne Cię pochłoną zupełnie!

Nie można więc nimi tytułować typowego uniwersalnego komputera osobistego indywidualnego. Każdy system wbudowany oparty jest na mikroprocesorze zaprogramowanym do realizowania ograniczonej ilości prac lub nawet tylko do jednego. Zależnie od przeznaczenia może mieścić oprogramowanie dedykowane jedynie temu urządzeniu lub system operacyjny wraz ze specjalizowanym oprogramowaniem. Zwykle decyduje o tym ranga niezawodności, jaki ma oferować dany system wbudowany. Integralną zasadą jest, że im skromniej złożone oraz specjalizowane jest oprogramowanie, tym bardziej system jest bezusterkowy i pozwala szybciej reagować na incydenty krytyczne. Przechodząc do drugiej części skupimy się na automatyzacji, w wielu przypadkach postrzeganej jak środek na problemy powiązane z niską jakością oprogramowania, która zdradza się poprzez dużą ilość defektów. Poniektórym wydaje się, że jeżeli przyspieszymy proces analizowania poprzez jego zautomatyzowanie to momentalnie auto-magicznie będziemy popełniać mniej błędów.

Powinno się jednak pamiętać o tym, że o ile automatyzacja testów prędzej pokaże nam zauważalne objawy problemów z jakością naszego oprogramowania, to tych problemów nie rozwiąże. Tester oprogramowania współpracuje zgodnie z programistami. Zdobywa funkcjonalność od programisty i testuje, czy są w niej błędy, czy działa tak jak musi – według receptury, czy działa sprawnie na wszystkich wspieranych przeglądarkach. Jeśli przejdzie przez tester z efektem pozytywnym to daną funkcjonalność systemu wpaja się do produkcji, albo do badań już u klienta, jeśli sobie tak zażyczył.

Podsumowując, także automatyzacja testów jak i systemy wbudowane oferują jedną wspólną cechę – obie dotyczą komputera. Z taką różnicą, że systemy mają zastosowanie faktycznie we wszystkich sferach, w których dąży się to tego, by sprzęt codziennego wykorzystania były tzw. „inteligentne” i mogły robić coraz to trudniejsze prace.