Czy należy inwestować w social media marketing?

Potrzeba istnienia firmy w internecie dziś już nie rodzi wątpliwości, natomiast ciągle pojawiają się nowe drogi promowania w sieci. Media społecznościowe to coraz potężniejsze narzędzie e-marketingu – czy opłaca się w nie inwestować?

Chcąc poznać wady i zalety kampanii w mediach społecznościowych, należy na początek wyjaśnić rozumienie pojęcia social media marketing. To pojęcie zazwyczaj pojmowane jest zbyt wąsko, jako reklama na Facebooku. Ten portal społecznościowy z pewnością stanowi główny kanał marketingu w social mediach, lecz należy mieć na względzie, że nie jest to jedyna droga dotarcia do potencjalnego klienta.

Inne godne docenienia portale to między innymi Twitter, LinkedIn, czy YouTube, a także szeroko pojmowana blogosfera. Marka może dyskretnie reklamować się za pośrednictwem artykułów sponsorowanych na blogach, zabawnych filmów video, albo nie wymagających dużych nakładów finansowych akcji konkursowych na firmowym fanpage na Facebooku. Więcej na ten temat . Te działania – jeżeli są wartościowe, przemyślane i sensowne – są pozytywnie odbierane przez grupę docelową.

facebook na laptopie

Autor: Impassion Afghanistan
Źródło: http://www.flickr.com

Dlaczego social media marketing (polecamy seo) jest coraz bardziej doceniany przez duże i małe marki? Otóż reklama na Facebooku i w innych mediach społecznościowych jest reklamą najskuteczniejszą. Nie dlatego, iż generuje wzrost przychodów – bo tak nie jest – lecz dlatego, iż powoduje wytworzenie się niepowtarzalnej relacji pomiędzy firmą a jej klientami.

Czy znasz już tak świetny tekst (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/oddymianie-grawitacyjne/%C5%9Bwietliki-sta%C5%82e/)? Zobaczysz w tamtym miejscu faktycznie sporą ilość zajmujących wiadomości na podobny temat. Zobacz a nie będziesz żałować!

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie z artykułem o reklamie na facebooku.

Aktywny udział grupy docelowej w działaniach promocyjnych firmy wzmacnia autentyczność marki oraz wywołuje oddanie klientów wobec niej. Social media pozwalają dotrzeć bezpośrednio do precyzyjnie konkretnej grupy docelowej, czyli do osób o wskazanym wieku, płci, zainteresowaniach, albo statusie społecznym. To sprawia, że działania marketingowe są precyzyjnie wycelowane w odbiorcę, a zatem i bardziej skuteczne.

Niemniej warto wykorzystać to sprytne narzędzie marketingowe, najlepiej z pomocą agencji od social media marketingu, zestawiając je efektywnym pozycjonowaniem witryny, albo reklamą tradycyjną. Oczywiście, trzeba pamiętać o tym, że social media nie powinny stanowić wyłącznego źródła promocji, zwłaszcza, że działania w portalach społecznościowych nie mają na celu napędzać głównie wzrostu sprzedaży.