Dlaczego obiektywy marki Sigma zdobywają taką popularność pośród amatorskich i profesjonalnych fotografów.

Każdy producent lustrzanek posiada w ofercie grupę obiektywów o różnym przeznaczeniu. Na rynku obiektywy sprzedają także niezależni wytwórcy, często proponujący sprzęt znacznie gorszej jakości. Jednak od kilku lat znacząco zaczęła się wyróżniać wśród nich firma Sigma.

Ten producent z Japonii do niedawna jeszcze traktowany był jako druga liga sprzętu. Jednak duża grupa niezwykle udanych konstrukcji, dorównujących albo nawet znacznie przewyższających konkurentów spowodował, że obiektywy Sigma stały się ogromnie popularne. Aktualnie z nich korzystają nie tylko zwykli amatorzy, lecz również zawodowi fotografowie, a bardzo dużą ich zaletą są atrakcyjne ceny. Obiektywy tej marki przeciętnie kosztują kilkanaście procent mniej niż obiektywy opatrzone firmowym logiem, więc jest zupełnie zrozumiałe, że cieszą się takim zainteresowaniem. Sigma systematycznie wprowadza na sklepowe półki coraz to nowsze modele, czasami znacznie przekraczając to, co proponują konkurenci, na przykład jej najnowszy obiektyw szerokokątny posiada rzeczywiście bardzo dobre parametry.

Upewnij się, że taka wskazówka z witryny nie umknie Twojej uwadze, gdyż opisuje dokładnie taką problematykę, co post, który właśnie w teraz widzisz.

Zobacz na stronie, którą polecamy.

Obiektyw szerokokątny

Autor: Ryan Bodenstein
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dobre opinie pośród osób zajmujących się fotografią zbiera również zaawansowany obiektyw sigma 50mm f1.4, bardzo dobrze będą o tym świadczyć niezliczone nagrody, które zostały zdobyte do tego czasu. Wiele osób ocenia go jako najlepszy model obiektywu, jaki wyprodukowany do tej pory został w klasie stałoogniskowych obiektywów, i to zarówno pośród amatorów, jak i profesjonalistów. Projektanci zastosowali w nim bardzo zaawansowaną konstrukcję i soczewki wysokiej jakości, przez co otrzymano obraz o doskonałej ostrości. Ten model obiektywu ma niezwykle różnorodne zastosowanie. Bardzo dobrze będzie się sprawdzał w fotografii portretowej i krajobrazowej, lecz dzięki przysłonie można go również bez problemów stosować w miejscach o słabszym oświetleniu. Sprawdź na Producent postawił także na wygodę użytkowania, czego przykładem jest cichutki a jednocześnie szybki silniczek do sterowania pracą soczewek. Dodatkowo konstrukcja urządzenia jest bardzo solidna i wytrzymała, gwarantująca komfortową pracę w różnych warunkach.