Wyjeżdżasz w góry i marzysz o tym,aby zapewnić sobie świetną pamiątkę? Postaw na kamerę sportową

Wiele osób bardzo lubi otaczać się różnego rodzaju gadżetami. Najlepiej gdy są nowoczesne i zapewniają sporo przydatnych funkcji. Tak dzieje się z coraz to nowymi modelami smartfonów, a ostatnimi czasy na popularności bardzo zyskują drony. Używane są coraz częściej w najróżniejszych branżach, lecz również pojawiają się takie do użytku prywatnego. Co oferuje nam ten produkt, o jakim ostatnimi czasy tak wszędzie głośno? Przede wszystkim drony są doskonałym narzędziem w pracy filmowca, albo fotografa. Za ich pomocą możemy wykonać całkiem sporo pięknych ujęć.

dron

Autor: Adam Meek
Źródło: http://www.flickr.com

Fani wyjątkowych pamiątek z własnych wyjazdów bez wątpienia usłyszeli już o czymś, co określa się jako dron GoPro Karma. O tym wielkimvciekawym wynalazku można było usłyszeć pod koniec minionego roku. Dzisiaj dron GoPro jest marzeniem znacznej części osób, które uwielbiają inne od wszystkich pamiątki z wakacji. Kamery sportowe to aktualnie ogromny hit wśród osób, które oddają się białemu szaleństwu, skaczą na bungee czy stawiają na snowboard. Polecane są również osobom lubiącym raczej pozbawione szaleństwa wędrówki po górskich szlakach. Odpowiednio wyposażona kamera o charakterze sportowym pozwoli nie tylko zrobić doskonałe zdjęcia, ale także nakręcić film.

drony

Autor: Dave Lauretti
Źródło: http://www.flickr.com

Mogą się one przedostać w miejsca, gdzie sami mielibyśmy spory problem, aby dotrzeć. W ten sposób właśnie działa DJI Phantom 4, jaki jest dość mały i nie kosztuje strasznie dużo, łatwy w obsłudze, a do tego potrafi robić świetnej jakości filmy. Oprócz tego trzeba powiedzieć także, że jest on jednym z najmniejszych dronów, a przy tym może mieć przymocowany ciężar odpowiadający sportowej kamerze. O popularności tego rodzaju urządzeń głównie zadecydował fakt, że stały się one gadżetami dostępnymi na prawie każdą kieszeń. To też miało wpływ na wzrost sprzedaży. Są one nawet do dostania w niektórych popularnych sklepach RTV AGD, a nie jedynie w specjalistycznych miejscach dystrybucji.

Podczas jazdy na nartach czy wędrówki górskimi szlakami można umocować ją do kasku czy między innymi plecaka i zwyczajnie włączyć. Wszystko zrobi się samo. Kamery sportowe nie są tanie, ale aktualnie ich ceny coraz bardziej spadają. Dzięki temu coraz częściej mogą pozwolić sobie na ich zakup pospolici zjadacze chleba, którym zależy zwyczajnie na tym, by ze swojego wyjazdu przywieźć ciekawą pamiątkę.

Warto napomknąć również, że moda na drony (cena drona DJI Air 2S) nie zaczęła się od Phantoma, ale już od jego poprzednika, czyli DJI Inspire 1. Wiele z dostępnych obecnie funkcji było już właśnie w tej starszej wersji. Między innymi dwa pomocnicze obiektywy, działające jakby para oczu, jaka świetnie się sprawdza gdy GPS nie spełnia swojej roli. Przykładowo w pomieszczeniach. Istotną różnicą pomiędzy takimi dwoma urządzeniami jest też czas lotu, a konkretnie zwiększył się on o dwadzieścia trzy minuty.

Do czego często używane są tego rodzaju urządzenia? Profesjonalistom mającym swój biznes w branży fotograficzno-filmowej, pomagają rozszerzyć zakres swoich usług. Coraz bardziej na popularności zyskują przyjęcia weselne, na których w rolę fotografa czy filmowca wciela się właśnie dron obsługiwany z dołu przez osobę odpowiedzialną za obsługę zdjęciową takiej imprezy. Coraz więcej młodych par chce mieć taką pamiątkę z wesela, bo ujęcia różnią się całkowicie od tych klasycznych. Natomiast w rękach gadżetowych pasjonatów, takie urządzenie może być bardzo fajnym gadżetem przydatnym w odkrywaniu niedostępnych na piechotę miejsc. Jeśli przy tym popracujemy nad jakością takich filmowanych obrazów, może nam wyjść coś naprawdę interesującego.