Jakie urządzenia i nowinki technologiczne spotkać można w nowoczesnych sieciach informatycznych.

Współczesne informatyczne sieci coraz częściej korzystają z nowoczesnych rozwiązań w obszarze zarówno przesyłania informacji jak i gromadzenia danych. Jeszcze niedawno normą był kabel, urządzenia obecne w sieci łączone były w jakąś standardową konfigurację, co dawało jednak sporo ograniczeń.

nas buffalo

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie coraz bardziej powszechne są sieci bezprzewodowe, dzięki czemu można uniknąć niepotrzebnego prowadzenia przewodów. Rynek urządzeń sieciowych powiększa się cały czas o kolejne modele, ostatnio na przykład w sprzedaży pojawił się zaawansowany punkt dostępu nanostation m5, który pozwala na budowanie wydajnych radiowych mostów. Bardzo duże możliwości są także w obszarze archiwizowania informacji, tu bardzo często korzysta się z różnych dysków nas buffalo.
dysk twardy

Autor: Shakib Saifi
Źródło: http://www.flickr.com

Dyski tego typu są doskonałą alternatywą dla serwerów, ale znacznie od nich tańszą. Typowe urządzenie nas synology składa się z jednego albo paru dysków, zależnie od zastosowania i użytych zabezpieczeń, a także układu umożliwiającego ich działanie w sieci. Tym sposobem urządzenia te można włączyć w firmową sieć i mieć do nich normalny dostęp, jak w przypadku zwykłych komputerów. Oczywiście dyski nas seagate pozwalają na wielopoziomową konfigurację uprawnień, dzięki czemu administratorzy mogą sterować w zaawansowany sposób dostępem do nich.

Dzięki sporej pojemności doskonale się sprawdzają zarówno w niewielkich firmach, jak też większych przedsiębiorstwach.

Jeżeli masz chęć poznać kolejne materiały utrzymane w takiej tematyce, zobacz link na stronie (http://www.efematic.pl/produkty/). W tamtym miejscu także znajdziesz coś atrakcyjnego dla siebie!

br>
Przejrzyj kolejny ciekawy fakt (http://www.incube.pl/blog/2021/05/26/incube-cpm-na-forum-financial-controlling-transformation-2021/), żeby wysondować sporo detali na zajmujący Cię temat. Zapraszamy i życzymy miłej lektury!

Coraz częściej używają ich również prywatne osoby, na przykład do archiwizacji swoich danych.