Jakie urządzenia i nowinki technologiczne spotkać można w nowoczesnych sieciach informatycznych.

Współczesne informatyczne sieci coraz częściej korzystają z nowoczesnych rozwiązań w obszarze zarówno przesyłania informacji jak i gromadzenia danych. Jeszcze niedawno normą był kabel, urządzenia obecne w sieci łączone były w jakąś standardową konfigurację, co dawało jednak sporo ograniczeń.

nas buffalo

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie coraz bardziej powszechne są sieci bezprzewodowe, dzięki czemu można uniknąć niepotrzebnego prowadzenia przewodów. Rynek urządzeń sieciowych powiększa się cały czas o kolejne modele, ostatnio na przykład w sprzedaży pojawił się zaawansowany punkt dostępu nanostation m5, który pozwala na budowanie wydajnych radiowych mostów. Bardzo duże możliwości są także w obszarze archiwizowania informacji, tu bardzo często korzysta się z różnych dysków nas buffalo.
dysk twardy

Autor: Shakib Saifi
Źródło: http://www.flickr.com

Dyski tego typu są doskonałą alternatywą dla serwerów, ale znacznie od nich tańszą.

Jeżeli masz życzenie zobaczyć większą porcję informacji na rozpatrywany tutaj temat, to bardzo zalecamy ten artykuł (http://www.extratel.com.pl/) – kliknij i sprawdź, czy wpadła Ci w oko.

Typowe urządzenie nas synology składa się z jednego albo paru dysków, zależnie od zastosowania i użytych zabezpieczeń, a także układu umożliwiającego ich działanie w sieci. Tym sposobem urządzenia te można włączyć w firmową sieć i mieć do nich normalny dostęp, jak w przypadku zwykłych komputerów. Oczywiście dyski nas seagate pozwalają na wielopoziomową konfigurację uprawnień, dzięki czemu administratorzy mogą sterować w zaawansowany sposób dostępem do nich.

Dzięki sporej pojemności doskonale się sprawdzają zarówno w niewielkich firmach, jak też większych przedsiębiorstwach.

Jeżeli masz chęć poznać kolejne materiały utrzymane w takiej tematyce, zobacz link na stronie (http://www.efematic.pl/produkty/). W tamtym miejscu także znajdziesz coś atrakcyjnego dla siebie!

Coraz częściej używają ich również prywatne osoby, na przykład do archiwizacji swoich danych.