Innowacyjne kampanie marketingowe z wykorzystaniem wyspecjalizowanych narzędzi sprzedażowych

„Zaczekaj, sprawdzę w internecie”- słyszymy lub sami mówimy to stosunkowo często. Naszych smartfonów używamy setki razy w ciągu dnia już nie tylko do rozmawiania czy wysyłania SMS-ów, robienia zdjęć czy słuchania muzyki. Teraz używamy ich do łączenia się z całym światem. To już fakt, że unoszące się w górę dane wykorzystania bezprzewodowego internetu przez użytkowników i ekspresowy rozwój rynku telefonii komórkowej ma wpływ na wszystkie dziedziny życia. Niektóre firmy złapały wiatr w żagle i postanowiły na tym zarobić.

marketing

Źródło: pixabay.com
Darmowego połączenia z Wi-Fi w miejscach użytku publicznego, sklepach albo hotelach wymaga coraz większa liczba klientów. Jak dotąd właściciele tych lokali umożliwiający swoim gościom połączenie z internetem nie czerpali z tego żadnych profitów. Ten stan zmienia pierwsza tego typu usługa na rynku, którą jest social WFi. Social WiFi zamieniło darmowe Wi-Fi w narzędzie marketingowe (zobacz np. Spotlike), a WiFi marketing błyskawicznie stał się jednym z ważniejszych i najdynamiczniej rozrastających się kanałów komunikacji sprzedażowej – przejrzyj kompletną ofertę na tej stronie. Co zapewniło ten sukces? Po prostu przedarł się przez szum informacyjny i zalew reklam, jakie fundują nam strony i wyprzedził standardowe kanały komunikacji. WiFi marketing oferuje niesamowicie przystępną komunikację z możliwymi klientami, bowiem w zgrabny sposób zagrzewa do działania konsumentów, oddając im w zamian za poświęconą uwagę, wartość dodaną którą jest dostęp do bezpłatnego internetu. WiFi marketing zapewnia emisję komunikatów reklamowych dopasowanych do okoliczności w danym miejscu, przy użyciu technologii bezprzewodowej i specjalistycznych aplikacji. W zależności od typu firmy, w której system będzie wykorzystywany, social WiFi może nadać się do przeprowadzania ściśle stargetowanych kampanii marketingowych w miejscach, w których spotkamy interesującą nas grupę docelową. Ułatwia on nie tylko przeprowadzanie nowatorskich kampanii, ale przyczynia się do rozwijającej się relacji z klientem oraz zwiększa świadomość funkcjonowania marki.

W dzisiejszym, szybko rozwijającym się świecie, kiedy modnie jest być w ruchu, potrzeba posiadania bezprzewodowej sieci Wi-Fi na wyciągnięcie ręki skoczyła ogromnie w związku z rozwojem i coraz łatwiejszym i tańszym dostępem do urządzeń przenośnych, które zawsze nosimy przy sobie i mieszczą się w każdej kieszeni.