Jaką nazwę nadać sklepowi internetowemu?

Korzystanie z różnorodnych witryn internetowych jest codziennością sporej liczby osób. Ogólnie dostęp do sieci ma aktualnie coraz więcej ludzi. Wśród witryn w Internecie aktualnie bardzo istotne miejsce posiadają sklepy internetowe.

Error

Autor: Oliver Tacke
Źródło: http://www.flickr.com

Są one bardzo różne, chociażby z tego względu, że część z nich obejmuje tylko jeden rodzaj produktów, inne natomiast posiadają produkty z różnych branż. To, co mają wspólnego to znaczna dawka komfortu dla użytkownika, który zamówione towary może otrzymać do domu.

Jednym z najbardziej istotnych elementów takich sklepów jest strona WWW, za pośrednictwem której ludzie zamawiają konkretne produkty. Jest szereg warunków, które ta strona musi spełniać. Bardzo istotna jest chociażby czytelność i łatwość w poruszaniu się po stronie. Jednak pierwszym elementem, na jaki patrzy się podczas obcowania z danym sklepem, jest jego nazwa. Z tego powodu tak ważne jest, by nazwa ta była możliwie zachęcająca, a przy tym prosta do zapamiętania, jak na przykład nazwa sklepu W pierwszej kolejności dobrze jest, o ile nazwa sklepu jest w jego domenie internetowej.

Nazwy określające branżę

Informatycy

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

Pomysłem stosowanym przez większą część posiadaczy sklepów internetowych jest nadawanie tym sklepom nazw świadczących o branży, w jakiej działają. Przykładem jest nazwa która od początku nie pozostawia wątpliwości, że jest to internetowa perfumeria. Takie nazwy są nierzadko proste do wymyślenia, a im są mniej skomplikowane, tym lepiej, ponieważ klient takie proste nazwy łatwiej zapamięta. Ciekawych informacji w tym temacie możesz dowiedzieć się stąd: . Z tego powodu najlepiej jest nie używać w adresach żadnych nadprogramowych symboli, na przykład cyfr. Natomiast dość często występują domeny z kreską, przykładem może być

Nazwy składające się z wielu członów

Jedną z metod nazywania sklepów internetowych jest także wymyślanie nazw złożonych z kilku członów. Nierzadko w nazwach tego typu znajdują się elementy świadczące o branży, może się tam znaleźć także przykładowo część wskazująca na miasto, w jakim dany sklep posiada siedzibę. Przykładem jest tutaj sklep który oferuje generalnie telefony komórkowe i pozostałe tego typu urządzenia. Sklepów z tego typu nazwami także aktualnie jest bardzo dużo. Na temat przykładowych nazw przytoczonych w tekście można przeczytać tu: link.