Technologia to zagrożenie czy szansa? Jak podejść na spokojnie i bez uprzedzeń do tej tematyki?

Z każdym rokiem znajdujemy się na innym etapie w wielu sprawach. Odnosi się to do kwestii prywatnych czy zawodowych, lecz również naszej roli w społeczeństwie. Nie powinno to dziwić, ponieważ współcześnie żyjemy w niepewnych czasach, w jakich nie jesteśmy w stanie być pewni wielu kwestii. Na szczęście zawsze, gdy jest trudno to nie w każdym wymiarze. Tak możemy powiedzieć o współczesnych, niepewnych czasach, jakie jakby na przekór oferują sporo możliwości.

Desktop

Autor: Rick KT
Źródło: http://www.flickr.com

w Urzędzie Skarbowym może aktualnie odetchnąć z ulgą, gdyż wiele tych spraw można załatwić przez internet – . Dobrym przykładem jest elektroniczne rozliczenie pit, lecz nie tylko.

Tak się jednakowoż składa, że w największej ilości przypadków czujemy ulgę, kiedy jesteśmy w stanie łatwiej załatwić kwestie typowo urzędowe, elektroniczne rozliczenie pit jest więc wielkim ułatwieniem. W sumie to wszystko jest zależne od zaawansowanej technologii, ponieważ jak nie spojrzeć na konkretne zjawisko to od razu mamy odniesienie do najnowszych osiągnięć. Jak się odmieniły nasze relacje międzyludzkie?

Niby wszystko jest po staremu, lecz to oczywiście nieprawda. Kiedyś mieliśmy paru znajomych, bo trudno było utrzymać kontakt z większą grupą ludzi, a dzisiaj? Dzisiaj mamy wielu znajomych, choć niektórych nawet dobrze nie poznaliśmy. Stąd też jest wielu przeciwników takich relacji twierdząc, iż nie są one autentyczne.

Rozliczenia online

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Coś w tym jest, ale przecież nie z każdym można się zaprzyjaźnić. Dalej możemy mieć grupkę znajomych, a jednocześnie więcej przyjaciół, to bardziej znaczne możliwości w zakresie pomocy. Kiedyś to reklama namawiała nas do zakupu określonego produktu, aktualnie zapytanie o zdanie znajomych i to działa, gdyż rekomendacje mają niezwykłą moc. Dostrzegają to firmy, które lokują coraz większe finanse (zobacz jakie korzyści oferuje Account księgowość warszawa mokotów) w promocję w mediach społecznościowych. Z drugiej strony, technologia owszem, lecz istnieje też inny kłopot. Jak za nią nadąży? To temat na inny artykuł.