Nowoczesne czytanie książek

Aktualnie wielu ludzi twierdzi, że standardowa książka powoli odchodzi w zapomnienie. Ich zdaniem za kilka lat zostanie ona zupełnie wyparta przez komputery i Internet. Nie jest to jednak możliwe, gdyż książka w standardowej, papierowej postaci wciąż ma bardzo wielu zwolenników. Z drugiej strony jednak technologie w tym zakresie są stale ulepszane. Całkiem niedawno stworzono tak zwane e-książki, czyli książkielektroniczne. Ich przeznaczeniem jest oglądanie nie na papierze, a na specjalnie przystosowanym ekranie. Na początku przez e-booki rozumiano wyłącznie pliki pdf z książkami, które przeznaczone były do czytania na ekranie komputera. Obecnie ich definicja uległa zmianie ze względu na rozwój technologii. Wprowadzono nowoczesne formaty danych do obsługiwania e-booków. Rozwinęła się również technologia w zakresie ich odczytywania.

tablet Samsung Galaxy

Autor: John Biehler
Źródło: http://www.flickr.com

Czytniki e-bookówPrawdziwą rewolucją okazało się pojawienie się tak zwanych e-czytników, służących do czytania e-książek w różnych formatach. Marki w rodzaju Amazon Kindle Paperwhite nie powinny być obce osobom zainteresowanym technologiami tego rodzaju. Zobacz też tu – to bowiem modele innowacyjnych urządzeń do odczytywania e-książek, które podbijają rynek. Specyficzną cechą nowoczesnych urządzeń tego rodzaju jest użycie tak zwanego e-papieru, czyli specjalnej technologii, dzięki której wyświetlanie e-booka na urządzeniu faktycznie powoduje wrażenie tradycyjnego czytania. Taki ekran nie odbija światła, ani go nie emituje, co powoduje, że wzrokczytającego tak się nie męczy.

amazon

Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Elektroniczne czytanie
Oprócz specjalnych czytników, które najlepiej nadają się do korzystania z e-booków, jest również spory wybór innych urządzeń, za pomocą których można to robić. Obecny rozwój technologii (poznaj propozycje przedsiębiorstwa RFID Solutions Sp. z oo) sprawia, że lista tych urządzeń nieustannie się poszerza. Zasadniczym urządzeniem wciąz jest komputer. Coraz częściej jednak bywa tak, że użytkownicy korzystają z e-booków na nowoczesnych urządzeniach mobilnych.

Opisany zagadnienie przygotowaliśmy z myślą Twoje potrzeby. Czekamy na twoją informację, czy spodobał Ci się wpis. Daj nam znać – przejdź do strony informatyka magisterskie wrocław .

Zaliczają się do nich przykładowo popularne tablety, takie jak na przykład Samsung Galaxy Tab Dają one wysoką jakość czytania, choć nie tak wysoką jak specjalistyczne czytniki.