Branża IT – z jakiego powodu jest faktycznie doskonałym środowiskiem dla freelancerów, a więc wolnych strzelców?

Czasy, kiedy kategoryczna większość osób pracowała na etacie – przepisowe 8 godzin już dawno minęły. Obecnie stosunek pracy się zmienił, ponieważ musiał się dostosować do potrzeb nowoczesnego rynku i pracownicy mają dużo bardziej elastyczne podejście do wykonywanych przez siebie profesji. Niezwykle dużym zainteresowaniem odznacza się między innymi freelancing.

freelancer

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com

Freelancer, czyli wolny strzelec, samodzielnie wybiera i poszukuje dla siebie zleceń, współpracuje zazwyczaj z kilkoma firmami, w oparciu o umowę zlecenie lub drukarka do kodów o dzieło. Często posiada również własną firmę, tym sposobem może np. wystawić fakturę. Podstawą tego rodzaju pracy jest fakt, że taka osoba nigdzie nie jest zatrudniona na stałe. Śmiało można stwierdzić, że dziś branża IT jest doskonałym siedliskiem dla freelancerów.

Z jakiego względu?

Oczywiście przez wzgląd na fakt, że taka specyfika pracy pozwala na wykonywanie jej zadaniowo, od konkretnego projektu do kolejnego. Przykładem może być między innymi praca programista. Firmy nie muszą już dzisiaj zatrudniać programistów na stałe i konstruować etatów, co jest związane z wysokimi kosztami. Wystarczy, że nawiążą współpracę z freelancerem, jaki będzie pracował wówczas, kiedy zajdzie taka potrzeba.

W ten sposób, dana firma może poszukać fachowca w całej Polsce i tym samym wybrać osobę o największym doświadczeniu, znakomitych kwalifikacjach czy stosownych oczekiwaniach finansowych. Jest to rzeczywiście interesujące rozwiązanie, atrakcyjne również dla pracowników IT, którzy mogą współpracować z cenionymi firmami w całej Polsce nie ruszając się z własnego miejsca zamieszkania.

programista w pracy

Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com

Reasumując, freelancer IT może mieszkać nawet w najmniejszej wsi, czy w zupełnie innym kraju, przeprowadzać się kilka razy do roku, a to i tak nie wpływa na jego pracę – zobacz .

Przeczytaj więcej szczegółów w tekście (http://lombardpiaseczno24h.pl/) – one mogą rzucić całkiem nowe światło na rozważaną w znajdującym się tu poście. Zwyczajnie kliknij ten link.

Rzecz jasna, wolni strzelcy nie odnajdą się w każdej branży, ale IT zapewnia im faktycznie najlepsze ku temu warunki, z tego powodu nie należy się dziwić, że tego rodzaju specjaliści dużo częściej decydują się na pracę na własny rachunek i rezygnują ze standardowego etatu.

W dodatku IT generuje coraz większe zapotrzebowanie na usługi wolnych strzelców. Można przewidywać, że w przyszłości tego rodzaju model pracy stanie się zdecydowanie bardziej popularny i coraz więcej pracowników będzie decydowało się na pracę w tym charakterze.