Stopniowo musimy rozpocząć uzupełniać pit 2014

Zawsze z rozpoczęciem roku kalendarzowego należy rozliczać się z dochodów, jakie udało nam się zyskać w roku minionym, więc i tym razem nie będzie inaczej. Powoli powinniśmy myśleć już o wypisaniu zestawienia za ubiegły rok, tak aby móc jak najprędzej oddać pit 2014, bo jeśli robimy to przed kolejnymi, to mamy szansę prędzej otrzymać nasz zwrot pieniędzy.

podatki

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com

W dodatku im szybciej zabierzemy się za wypisywanie tego rozliczenia, tym spokojniej będziemy mieli szansę to wszystko robić, a więc minimalne będzie prawdopodobieństwo, że popełnimy gdzieś błąd oraz będziemy musieli do niego składać korektę. Do wypisania jednak jest troszkę rubryk i nie należy się z tym wszystkim spieszyć, bo wtedy prosto jest wpisać informacje nie tam gdzie się powinno.

Możemy używać z odpowiednich programów

obliczymy Twoje podatki

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Dla niektórych osób wypisanie pita jest tak trudną sprawą, że nawet boją się myśleć, że będą musieli to zrobić. Na szczęście w internecie jest sporo bezpłatnych programów z których można używać, aby taki pit (zobacz program do rozliczenia pit 2018) wypisać, gdzie program samodzielnie będzie za nas obliczał całkowite wartości, równocześnie również nie pozwalając nam na pominięcie jakiegoś ważnego okienka.

Jeśli zaabsorbował Cię prezentowany na tej stronie artykuł, bez wahania przeczytaj dodatkowo towarzyszące informacje (https://www.pitprojekt.pl/bazawiedzy/50-koszty-uzyskania-przychodu/) – one też są warte uwagi.

Jeśli mimo wszystko wciąż nie jesteśmy przekonani do własnoręcznego wypełniania tego rozliczenia, to warto zaznaczyć, że sporo księgowych w tym okresie oferuje własną wiedzę. Może ona polegać na sprawdzeniu już wypełnionego przez nas pita, ale też może polegać na wypełnieniu go od początku do końca, ważne jedynie byśmy trafili na odpowiednią osobę, która na pewno się na tym zna i nie będzie posiadała problemów z żadnymi ulgami, które nam się należą.

Każde pieniądze są tu istotne

W czasie robienia rozliczenia za zeszły rok nie mamy szansy zapomnieć o najmniejszym źródle zarobku. Jeżeli popracowaliśmy dorywczo, albo zarobiliśmy pieniądze gdzieś poza podstawowym źródłem zarobkowania to też powinniśmy je wpisać w takim rozliczeniu. Jedynie wówczas będziemy mieli właściwie wypełnione rozliczenie i będziemy wiedzieli, że nie oszukujemy państwa.