Czy informacje na naszym dysku komputera są bezpieczne? Jak zabezpieczyć istotne dane przed utratą albo przejęciem przez osoby nieuprawnione?

Obecnie człowiek tak naprawdę nie jest w stanie obyć się bez różnego rodzaju elektroniki. Różnych gadżetów jest faktycznie dużo na rynku, natomiast wciąż choćby do pracy używane są laptopy albo też komputery stacjonarne. Rzecz jasna wydajność takich sprzętów jest lepsza aniżeli jeszcze parę lat wstecz. Stele powstają wciąż nowe udogodnienia, które sprawiają, iż korzystanie z tego typu urządzeń jest wygodniejsze.

pliki, chmura, dane

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Tym bardziej jeśli chodzi o sprzęt do pracy niesamowicie istotnym zadaniem jest składowanie danych. W związku z tym, że wciąż częściej słyszymy o incydentach kradzieży różnych ważnych informacji, zabezpieczenie tego typu danych jest ogromnie ważną rzeczą. Jak zatem w bezpieczny sposób można ważne dla nas dane (zobacz nasza strona) przechowywać? Jakie istnieją możliwości ochrony ich?

Także najnowszy sprzęt może zostać skradziony, mieć wirusa albo też ulec uszkodzeniu. W takim wypadku istnieje niebezpieczeństwo, że znajdujące się na nim dane zostaną po prostu utracone. Na wypadek kradzieży należy zabezpieczyć się szyfrując dane dysku twardego. Natomiast trudne do złamania hasło będzie dodatkową ochroną przed wejściem na nasze konto osób niepowołanych.

Jeśli chodzi o zapisywanie danych, to coraz częściej mówi się o zawodności klasycznych dysków albo też różnych nośników danych. W końcu tracą swoje właściwości oraz istnieje zagrożenie utracenia ważnych informacji. Dobrym pomysłem mogą być pliki w chmurze- przekonaj się: dane w chmurze. Coraz bardziej popularne dziś, gdyż przechowywanie informacji w wirtualnym serwerze powoduje, iż nie potrzebujemy dodatkowych, psujących się gadżetów. Możemy znaleźć zarówno wirtualne serwery płatne jak i bez dodatkowych kosztów. Taki wirtualny Centos server natomiast nie należy do nas ale do zewnętrznej firmy, dlatego też wysyłamy nasze informacje na obcy serwer. Dlatego należy sprawdzić na ile godna zaufania jest dana oferta- sprawdź na

cloudcomputing, chmura, dane

Autor: www.cloudia.pl
Źródło: www.cloudia.pl
Jak chodzi o bezpieczeństwo laptopa należy zainstalować dobrej jakości antywirus. Niestety lecz możliwości wirusów dzisiaj są wielkie. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z zagrożenia, jakie niosą ze sobą wirusy. Mogą one wykraść nasze informacje z komputera albo choćby usunąć część naszej pracy. Posiadanie antywirusa to już konieczność, o jakiej nie należy zapominać. Musimy też pamiętać o aktualizowaniu takiego oprogramowania, ażeby jak najlepiej spełniało swoją rolę. To jedynie kilka wskazówek, jednak wartych zapamiętania oraz stosowania zawsze.