Krótki opis cyfrowego aparatu Canon PowerShot G3, wykaz jego parametrów.

Jeśli chodzi o superzoomy to jest tu naprawdę duża konkurencja i trudno się w nim przebić, żeby to się udało należy pokazać naprawdę dobry aparat.

aparat cyfrowy, fotografia

Autor: James Hurst
Źródło: http://www.flickr.com
Dokładnie taki obecnie jest model Canon PowerShot G3, najnowszy reprezentant niezwykle cenionej przez fotografów linii PoweShot. Aparat ten został wyposażony w szereg bardzo zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Zastosowano w nim na przykład ponad 20-megapikselową matrycę, uszczelnianą obudowę a także potężny, niezwykle mocny obiektyw. Tym sposobem zaprojektowano urządzenie, które sporo namieszało w tym właśnie segmencie. Już po pierwszym zetknięciu aparat sprawia rzeczywiście dobre wrażenie.

Obudowa jest solidna i wytrzymała, a jej ukształtowanie powoduje, że bardzo dobrze trzyma się ręki. Dodatkowo jej uszczelnienie sprawia, że te model aparatu można będzie stosować nawet w gorszych warunkach pogodowych, co na pewno będzie cieszyć wielbicieli fotografowania przyrody. Jednej rzeczy nie można o tym sprzęcie powiedzieć, to znaczy że jest niewielki, raczej swoimi gabarytami przypomina niedużą lustrzankę, a nie poręczny, niewielki kompakt. Jednak dla wielu będzie to zaletą, gdyż mimo swoich rozmiarów operowanie nim jest bardzo wygodne i nie sprawia żadnego problemu. Canon PowerShot G3, poza typowymi, wyśrubowanymi parametrami które się wiążą z samym robieniem zdjęć, ma sporo przydatnych funkcji użytkowych- powershot g3. Z pewnością pochwalić go można za czas przygotowania do pracy. Zdjęcia robić się da już po niecałych dwóch sekundach od momentu włączenia, co jest bardzo przyzwoitym wynikiem.

kobieta robiąca zjędzia, fotograf

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Za to 3,2 calowy ekran z możliwością odchylania daje niesamowicie duże możliwości jeżeli będzie chodzić o robienie zdjęć w niestandardowych pozycjach. Kolejną jego dużą zaletą jest funkcja dotykowa, dzięki czemu urządzeniem można będzie sterować za pomocą ekranu. Jednak dla dużej ilości osób, które po raz pierwszy zobaczyły ten sprzęt, jest obiektyw. Posiada on zakres ogniskowych 24-600 mm, co potrafi zrobić duże wrażenie nawet na zaawansowanych fotografach. Wykorzystując jego możliwości można będzie wykonywać świetne zdjęcia (Przerabianie zdjęć) i bliskim, i bardzo oddalonym przedmiotom.