Jak uruchomić swoją stronę internetową

Internet stał się obecnie wszechobecny, tak naprawdę trudno sobie wyobrazić bez niego życie. W internecie ludzie sprawdzają codzienne wiadomości, sprawdzają rozkłady jazdy i programy telewizyjne.

strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

W wirtualnej rzeczywistości doskonale zaczął sobie radzić również handel, już teraz szacuje się, że duża część sprzedaży handlowych firm pochodzić będzie właśnie z sieci. W zasadzie każdy z nas, kto będzie miał tylko trochę chęci, może sobie swoją stronę w internecie założyć i publikować tam co tylko chce, oczywiście w zakresie dopuszczalnym przez prawo oraz dobre obyczaje. Do otworzenia swojego serwisu w sieci internetowej potrzebne są trzy rzeczy. Po pierwsze, należy zarezerwować odpowiednią domenę, innymi słowy internetowy adres, pod którym serwis będzie dostępny. Najbardziej popularne w naszym kraju są obecnie domeny mające końcówkę pl, ale coraz chętnie wybierane są końcówki com i eu. Oprócz internetowego adresu należy swój serwis (zobacz więcej – serwis alarmów Gdańsk) przygotować w formie zrozumiałej dla przeglądarek internetowych, to znaczy w języku HTML.

w sieci

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Jeszcze jednym istotnym elementem wymaganym do funkcjonowania strony internetowej jest kupno hostingu, czyli miejsca na serwerze, gdzie strona zostanie postawiona, i który to hosting będzie zapewniał prawidłowe wyświetlanie. W ofertach hostingowych firm można przebierać do woli i dostosować pakiet taki, taki będzie potrzebny (zobacz naszą ofertę). Jeśli serwis zaczyna dopiero startować w wirtualnym świecie i nie będzie na początku dużej ilości odwiedzających, to spokojnie wystarczyć powinien najtańszy nawet pakiet, który będzie kosztował kilka złotych miesięcznie. Trzeba jednak rozważnie i spokojnie wybrać firmę której zlecimy takie usługi. Tanie serwery wirtualne czasami są oferowane przez niezbyt rzetelne firmy, zakładane przez uczniów i studentów. Kuszą one niską ceną i dużą ilością parametrów, lecz niekiedy jakość usług może postawiać dużo do życzenia. Serwery często pracują niestabilnie, pokazują błędy i się wieszają, tak więc lepiej zapłacić kilka złotych więcej ale mieć pewność, że wgrane strony będą się cały czas otwierać, a dane i pliki zebrane podczas pracy serwisu nie ulegną zniszczeniu.