Rozpocznij swoją przygodę z fotografią! Zaznajom się z możliwościami innowacyjnych aparatów!

Fotografia przeobraża się w coraz częściej selekcjonowane zainteresowanie. Uchwycenie chwili fascynuje wciąż nowe jednostki. W jaki sposób zacząć swoją przygodę z fotografią?

Podszkol się z podstaw fotografii

aparat

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Biorąc aparat i spoglądając na obiekt naszej fotografii częstokroć jesteśmy tak skoncentrowani na pierwszoplanowym przedmiocie, że kompletnie nie widzimy tego co się wydarza z tyłu. Z tego powodu wykonaliśmy np. portret naszej babci, a po jego wywołaniu widzimy, że stojąca z tyłu lampa wychodzi wprost z głowy naszej modelki, kompletnie psując kompozycję i wyglądając zwyczajnie śmiesznie. Dlatego tak ważne jest świadome patrzenie i rozumienie tego co pragniemy uwiecznić. Kolejny dowód to fotografie na plaży – miejsce publiczne, w scenerii bardzo łatwo o obraz, którego potem nie będziemy mogli pokazywać. Z przemyślanym widzeniem wiąże się umiejętność kadrowania.

Naturalnym może się wydawać umiejscowienie obiektu w środku ujcięcia, jednakże jest to pomyłka. Aby nadać fotografii ciekawego wyglądu, powinno się wykorzystać metodę trójpodziału. Jeżeli w trakcie fotografowania ujęcie nie udało się nam, nie ma przeszkód by postarać się skadrować go potem w programie graficznym. Niestety ta opcja nie zawsze da nam dobre rezultaty. Nie bez znaczenia jest aparat jaki posiadamy.

aparat

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Solidny aparat ma wysoką rozdzielczość, co dostarcza fotografie w dobrej jakości i umożliwia złapanie większej liczby detali. Takim aparatem bez dwóch zdań jest eos 70d. Bez wysiłku sfilmujemy nim również wszelkie rodzinne wydarzenia.

Nie tylko zdjęcie umożliwia zachowanie czasu

Interesującym gadżetem jest też kamera gopro hero 3. Z jej zalet bez wątpienia skorzystają osoby pasjonujące się sportom ekstremalnym, albowiem ta kamera jest wyjątkowo niewielka i lekka, zatem doskonale nadaje się do kasku, etc. Dodatkowo jest odporna na wodę do 40 m. Jej konstrukcja pozwala na wiele eksperymentów z kątem widzenia, jak również daje wysoką jakość filmu, zarówno na ziemi, jak i pod wodą.

Jeśli masz chęć dowiedzieć się większą ilość informacji na opisywany wątek, to znajdziesz je na pewno po przejściu do serwisu www (http://www.gohero.pl/pl/n/GoProsfera-90-DJI-Osmo-Action-opinie/95), gdzie są one niezwykle dokładnie opisane.

Twórcy zadbali również o jak najlepszą jakość dźwięku. Sprzęt ma wbudowane WiFi i wejście na microSD.