Najnowocześniejsze urządzenia stosowane do emisji obrazów czyli wszystko o zaletach ekranów LED.

Żadna duża impreza kulturalna albo sportowa nie obejdzie się dzisiaj bez odpowiedniej oprawy wizualnej i muzycznej. Porządne nagłośnienie i panele LED pozwalają na dużo lepszy odbiór tego, co się dzieje na scenie czy boisku. Możliwe to będzie dzięki nowoczesnym technologiom, pozwalającym na doskonałe wyświetlenie obrazu na dużych panelach z diod LED.

Możliwości diod zostały niedawno odkryte, i cały czas pojawiają się nowe, ale już dzisiaj są na tyle duże, żeby można je było z powodzeniem wykorzystywać w komercyjnych zastosowaniach

led

Autor: Angel Breton
Źródło: http://www.flickr.com

. Ogromną zaletą ekranów LED jest możliwość łączenia ich w ekrany o dużej powierzchni. Mają one budowę modułową, przez co jednokrotne zrobienie ekranu na koncert nie stanowi żadnego problemu, a później da się go złożyć i przewieźć w jakieś inne miejsce.

Możliwości użycia ekranów tego typu są jednak dużo większe, niż tylko koncerty czy mecze. Bardzo chętnie wykorzystuje je reklamowy rynek, ponieważ są doskonałym nośnikiem, zaczyna się je także spotykać w charakterze tablic informacyjnych na dworcach czy w innych handlowych albo publicznych obiektach, np. więcej informacji.

Jedną z podstawowych zalet paneli typu LED jest ich rewelacyjna odporność na oświetleniowe warunki. Mogą one świecić bez względu na pogodę, czy będzie słoneczny dzień, czy też całkowite ciemności. Za każdym razem obraz będzie doskonałej jakości, a wszystko to dzięki użyciu odpowiednich, wydajnych diod. Przeciętny ekran LED składa się z wielu tysięcy niewielkich punkcików zwanych pikselami, a każdy z nich może być oddzielnie sterowany.

Przez to można na takich ekranach emitować dynamiczne, wielokolorowe obrazy, analogicznie jak na monitorach czy telewizorach. Piksele złożone są z trzech małych, kolorowych diod – mają one kolor niebieski, zielony i czerwony (kliknij po więcej). Ustawiając odpowiedni poziom natężenia świecenia każdej z nich dostaje się końcowy kolor piksela, który widzi odbiorca. Następną zaletą ekranów LED są ogromne możliwości sterujące, dzięki wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania (sprawdź – oprogramowanie cae GMSystem) można na nich wyświetlać praktycznie wszystko co się chce.