Niejeden laptop powinien mieć legalne oprogramowanie oraz system antywirusowy

Wszyscy wiemy, że w spółkach każdy komputer powinien posiadać tylko oryginalne i legalnie zakupione programy. Nie istnieje inny sposób.
Kiedyś masa osób posiadało nielegalne systemy.

Reklama online

Autor: Metro Atlanta Marketing Association
Źródło: http://www.flickr.com
Twitter

Autor: Descrier
Źródło: http://www.flickr.com
systemy

Autor: LORUS
Źródło: LORUS
Były one po prostu kopiowane. Jednakże taki proceder istniał w szalonych czasach początku kapITalizmu. Dziś nikomu już to raczej nie przychodzi do głowy. Poza tym, że jest to najnormalniej w świecie nielegalne, to przynosi też wstyd osobie, która ma tego typu oprogramowanie. Możemy także mieć problemy z polskim prawem, jeżeli na tym procederze nakryje nas policja. Z reguły kontrolowane są spółki, ponieważ one zwykle posiadają dość dużą ilość komputerów. Wówczas każdy firmowy laptop powinien mieć legalne systemy antywirusowe oraz operacyjne. Na szczęście przy zamawianiu nowego sprzętu duża cześć posiada już zainstalowany legalny system. To fantastyczne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba go w takim przypadku kupować oraz wgrywać. Nie musimy nawet o tym pamiętać. Zarówno system operacyjny, ale i antywirusowy musimy co jakiś czas uaktualniać. One same dadzą nam znać, kiedy będzie to niezbędne, więc nie trzeba sobie tego nigdzie zapisywać. Aktualizacje są niebywale istotne, ponieważ wtedy komputer jest w stanie prawidłowo funkcjonować. To samo dotyczy programów antywirusowych. Aby mogły skutecznie niszczyć wirusy, muszą się udoskonalać.

Z tego powodu co jakiś czas aktualizacja jest po prostu potrzebna. System operacyjny można mieć różny. Wszystko uzależnione jest od tego, na czym się nam dobrze pracuje. Istotny jest interface i intuicyjność wszystkich ikonek, żeby komputer (używane monitory) nas nie irytował.