Ile zarabiają w Polsce tacy fachowcy jak programiści?

ProgRAMiści w naszym kraju mogą zarobić naprawdę dużo. Ich średnia pensja wynosi czasem 3 razy więcej, niż średnie wynagrodzenie przeciętnego Polaka. Tak wynika z przygotowanego przez pewną agencję raportu, który bazuje na informacjach z pierwszego kwartału bieżącego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies

Jest oczywiście wiele uwarunkowań, od których uwarunkowana jest ostateczna wysokość pensji. Dla przykładu programista na umowie o pracę pobiera średnio 11000 złotych brutto, natomiast taki, który prowadzi swoją firmę na zasadzie B2B: 12000 zł netto. Jakie technologie są aktualnie najbardziej opłacalne – w najwyższym stopniu korzystne finansowo są Spring (15 000 zł) czy też Angular (12 tysięcy brutto). Niezależnie od formy pracy bardzo atrakcyjną opcją od dużej ilości lat jest j. Java (aktualnie średnio jest to 11000 zł brutto w przypadku umowy o pracę i nieco ponad 14000 złotych netto w wypadku B2B). Pensje brutto według technologii w wypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 tysięcy zł, React od 9 do 14 tysięcy, Java od 9 do 14000 złotych, Net od do 14 tysięcy, Spring od 8 do 14 tysięcy, Python od 3000 do 13 000 zł, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 oraz PHP od 6 do ok.

Wejdź na ten odsyłacz oraz zobacz więcej rekuperator wrocław bardziej precyzyjnych wiadomości dotyczących podnoszonego tutaj tekstu. Na pewno jest on niezwykle atrakcyjny.

10000 zł.

Programista pobiera odmienne sumy w przypadku formy współpracy, tzn. zarabia trochę mniejsze kwoty w wypadku pracy zdalnej oraz jego zarobki odróżniają się od stopnia komplikacji. W obu przypadkach różnica wynosi parę tysięcy zł miesięcznie. Jeśli chodzi o to, jak zacząć swą przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, gdyż są niezwykle potrzebni we współczesnym świecie. Niestety wciąż ich brakuje. Wynika to m.in. z tego, że obecnie panuje powszechne przekonanie, jako by nauka była ciężka i długotrwała.

To prawda, może taka być, a dodatkowo nie każdy się będzie sprawdzać na tym stanowisku, jednak osoby zainteresowane mogłyby skorzystać dla przykładu z bootcampów, takich jak te, które są organizowane przez przeróżne portale internetowe. W czasie tego typu bootcampu przygotowuje się kursantów do rozpoczęcia kariery na poziomie juniora.