W jaki sposób musi być oznaczona etykietka produktu ekologicznego?

Obecnie duża część społeczeństwa chce dbać o zachowanie zdrowego trybu życia. Przejawia się to na różne sposoby a jednym z nich jest spożywanie zdrowego żywienia.

Idąc tym tokiem rozumowania, coraz większa ilość osób chce się interesować żywnością ekologiczną.
Oczyszczacz powietrza - airnaturel.pl
szybkozłączka

Autor: connectors distribution box
Źródło: http://www.flickr.com
kolarstwo górskie

Autor: Kimon Berlin
Źródło: http://www.flickr.com
Popyt z kolei powoduje powiększającą się podaż na tego typu towary. Czasem jest ich tak wiele, że ich ilość może wprawić konsumentów w lekkie zażenowanie. Jest to niestety tym bardziej potencjalne, że pośród produktów faktycznie ekologicznych są także tego typu, które z ekologią naprawdę niewiele mają wspólnego.

Prezentowane w tym materiale wiadomości są istotnie godne uwagi, ale kliknij też ten unikalny serwis (https://sklep.doko.pl/pl/p/Przewod-sterowniczy-UL-CSA-600V-AWG22-bialy-60205-HELUKABEL/23065) – on na pewno również Cię zainteresuje.

Wśród niezwykle bogatej propozycji na rynku należy ich szukać na analogicznej zasadzie jak inne produkty: starannie czytając etykiety. Konsumenci powinni więc wykazać się znaczną dawką pragmatyzmu oraz także podejrzliwości. W praktyce prawidłowo stworzona etykieta produktu ekologicznego powinna mieć unijne logo tego typu produkcji, numer identyfikacyjny jednostki certyfikacyjnej, oznaczenie miejsca, w którym wyprodukowano nieprzetworzony produkt rolniczy, a z którego zrobiono produkt finalny.

Tego typu oznaczenie jest zamieszczane tuż pod wymienionym numerem jednostki certyfikacyjnej. Może zostać wyrażone w postaci rolnictwo UE, spoza UE albo rolnictwo UE/spoza UE. Dopuszczalne jest zamienienie określenia UE nazwą konkretnego kraju, np. rolnictwo Polska. Naturalnie jedynie w takiej sytuacji, kiedy wszystkie składniki zostały wyprodukowane w konkretnym państwie.

Należy mieć w pamięci, że popularne określenia w rodzaju „z naturalnych źródeł” wcale nie gwarantują, że taki towar jest faktycznie ekologiczny. Gwarancją jest wyłącznie wspomniane wcześniej oznakowanie.