Gdzie nowożeńcy pragną zrobić sobie weselne zdjęcia i jak istotna pozostaje tutaj rola samego fotografa

Każda para świeżo poślubionych sobie osób pragnie uwiecznić siebie i swoich najbliższych na niepowtarzalnych fotografiach. To bardzo istotne zadanie najczęściej powierza się fachowcom, czyli zawodowym fotografom. Cała przygoda zaczyna się razem z chwilą, kiedy państwo młodzi wybierają tę najwłaściwszą osobę, która zjawi się na ceremonii weselnej i wykona zdjęcia. A te będą chyba największą pamiątką. Te mniej zamożne pary decydują się na mało fachowe rozwiązania, a więc robienie fotografii powierzają członkowi familii, który np. ma aparat fotograficzny wysokiej klasy.

zdjęcia ślubne

Autor: Ryan Paulsen
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei ci pozostali chcą, aby to fotograf ślubny zajął się uwiecznianiem wesela.
Państwo młodzi są w stanie zadecydować, w jaki sposób będą wyglądać poszczególne zdjęcia. Ostatnio wraca moda na te czarno-białe, chociaż te różnobarwne i tak dominują w naszych albumach, a wiele z nich posiada również postać elektroniczną. Bardzo często fotografie trafiają na Facebooka albo inny portal społecznościowy. Przekonajmy się teraz, jakie ujęcia są najpopularniejsze.

sesja ślubna

Autor: Ryan Paulsen
Źródło: http://www.flickr.com

Fotograf ślubny na pewno zaproponuje te najprawdopodobniej najbardziej tradycyjne zdjęcia wykonane w stylu z dawnych lat. A mamy tutaj na myśli, bądź co bądź trochę sztywną, fotografię studyjną, którą pamiętamy ze starych fotografii naszych prababć. Te współczesne ujęcia różnią się od tych wykonanych niemalże stulecie temu i to nie tylko barwą (). To fotograf ślubny ma zatroszczyć się o to, żeby wykonane przez niego zdjęcia były ładniejsze niż te sprzed lat. Arcyważną rolę odgrywa tu inwencja twórcza osoby, która staje za obiektywem aparatu. Sam wygląd studia nie jest bez znaczenia. Jeśli nowożeńcy jeszcze w fazie wyboru spostrzegą, że prezencja wnętrza nie jest zbyt ciekawa, to albo zrezygnują ze studyjnych ujęć, bądź poszukają innego profesjonalisty.

Zdjęcia wykonane w trakcie ceremonii weselnej są obecne praktycznie w każdym albumie nowożeńców. Na tym jednakże możliwości się nie kończą. Niezwykle popularne pozostają zdjęcia zrobione w plenerze. Bywają one o wiele bardziej ciekawe niż te pochodzące ze studia. Po pierwsze bajkowe otoczenie (jonizatory powietrza do domu) sprawia, że pan młody czuje się odprężony, a pani młoda uśmiecha się bardzo często. Poza tym sama sceneria staje się tak samo istotna jak główni bohaterowie. Młodzi mogą bez dwóch zdań na własną rękę wybrać miejsce, które przykładowo jest związane z ich pierwszym spotkaniem lub zakątek, który ma dla nich specjalne znaczenie. Natomiast rola fotografa będzie się w tym przypadku sprowadzać do budowania odpowiednich aranżacji.