Zastanawiasz się jak znaleźć odpowiedniego fotografa na wesele? Znamy na to sposób

Pośpiesznymi susami zbliża się ten wyjątkowy moment. Od jakiegoś czasu myślisz wyłącznie o nim, odliczasz dni, załatwiasz ostatnie sprawy, coś przekształcasz, poprawiasz, ustalasz. Dzielisz te wszystkie sprawy z ukochaną osobą. On również biega, załatwia, organizuje, martwi się. Ten okres na pewno bardzo Was do siebie zbliża. A gdy w końcu nadejdzie ten dzień, najradośniejszy w życiu, powinnaś sobie sprawić pamiątkę, która pozwoli zachować wspomnienia przez całe życie. Z pomocą przyjdzie Ci zawodowy fotograf weselny.

Fotograf ślubny

Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób rozpocząć szukanie? Przeglądnij galerie na stronach prezentujących osiągnięcia najlepszych światowych fotografików. Przyglądnij się uzyskanym przez nich efektom. Zastanów się, które elementy są według Ciebie wyjątkowe: ustawienia par, światło, obróbka. W w zauważalnej współcześnie na każdym kroku erze stosowania programów komputerowych – niezwykle prosto jest korzystać z różnych filtrów, jednak profesjonalny fotograf ślubny ma zazwyczaj zauważalny własny styl.
Gdy Twoje wymagania będą już w miarę sprecyzowane, przy pomocy wyszukiwarki internetowej, sprawdź ofertę fotografików w najbliższej okolicy. Początkowo powoli przejrzyj portfolio każdego z nich – skreśl tych, którzy wstępnie nie porwali Twojego serca. Kolejno oceń portfolio tych, którzy pozostali. Zwróć uwagę na zdjęcia z kaplicy: czy są odpowiednio doświetlone jak również czy fotografik uchwycił ulotne momenty. Fotki powinny przenosić emocje. Kolejną rzeczą, która musisz wziąć pod uwagę, jest niepowtarzalność. Sprawdź czy w portfolio nie znajduje się przypadkiem tylko kilka par. Ilość par określa w pewnym stopniu doświadczenie fotografa.

Chcesz zgłębić oprócz tego inne podobne artykuły, ale nie wiesz, gdzie ich szukać? Spokojnie – zobacz więcej w tej treści (bubucraft.pl/).

I na sam koniec – czy wszystkie z prezentowanych par nie są przypadkiem ustawione w podobnych pozach, a zdjęcia zalatują sztucznością.

zdjęcie ślubne

Autor: MsSaraKelly
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy odrzucisz już nie mających trafiającej w Twoje serce oferty fotografów i zostanie ich, powiedzmy, kilkunastu, przeszukaj fora internetowe i serwisy z opiniami.
Ostatnia rzecz, którą musisz zrobić, to spotkać się z potencjalnymi zleceniobiorcami i omówić warunki współpracy – a następnie zdecydować się na jednego z nich.