Ubuntu Server – instalacja a także początkowe zadania na serwerze

Ubuntu Server to nic odmiennego jak gratisowa dystrybucja GNU/Linux bazująca na Debianie. Stworzona jest do zastosowań serwerowych. Po instalacji może mieścić pakiety serwera email, WWW, DNS, baz informacji i wielu pozostałych. Wgrywanie odbywa się w trybie tekstowym. Jest pomysłem rozwiniętym tuż przy Ubuntu, od którego różni się konstelacją i dodatkowo pakietami zainstalowanymi po instalacji.

Informatyk

Autor: Harry Wood
Źródło: http://www.flickr.com
Serwer będzie wzmacniany przez najbliższe 5 lat, a zatem decydując się na instalację tego systemu posiadamy pewność stabilnej i pewnej pracy przez ów czas. Instalację Ubuntu Server 14.04 LTS zdołamy zrealizować korzystając z nagranego na płytę DVD obrazu .iso, lub za pomocą złącza USB. Wyświetlacz powitalny instalacji pomaga znaleźć sposób przetestowania Ubuntu 14.04, bądź instalację systemu na dysku twardym laptopa.

Wybieramy “Zainstaluj Ubuntu” jak również język Krajowy po lewej stronie okna.

Czy ta problematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę kierownik ochrony wrocław, która dotyczy omawianej kwestii, zatem na pewno także Cię zainteresuje.

Wyświetlacz przygotowania do zainstalowania Ubuntu należy przygotować na partycji co najmniej 6.4 GB przestrzeni dyskowej i podłączyć komputer do sieci. Dalej sprzątamy dysk czy go partycjonujemy, w zależności od woli. Następnie instalujemy, ustawiamy lokalizację, język klawiatury i ustalamy tożsamość użytkownika.

Po dokonaniu wszelkich kroków, obstaje jeszcze zaczekać na dokończenie powielania plików i konfiguracji pulpitu. Gdy chodzi o pierwsze kroki, które jesteśmy w stanie kłaść na serwerze, to po pierwsze wypada go ustawić. Po pierwotnym zalogowaniu na serwer powinniśmy niezwłocznie go zaktualizować przez wydanie właściwego polecenia w terminalu. Po zainstalowaniu właściwego języka winniśmy zaktualizować wciąż raz listę plików – więcej na TikTalik.

Informatyka

Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com
Należytą rzeczą jest protokół ssh, żeby w pokojowym zaciszu zdalnie, pewnie integrować się z naszym serwerem. Będziemy mogli zmienić nazwę hosta, aczkolwiek nie jest ona wymagana do zgodnej pracy Ubuntu Server.

Czeka na Ciebie ciekawostka (https://www.hurtopony.pl/opony-przemyslowe-duration.html) – trzeba kliknąć w poniższy link i w nim stworzyliśmy dla Ciebie masę kluczowych treści.

Właściwie z filozofią Ubuntu, dostarczane wspólnie z systemem oprogramowanie powinno być wolne. Z tego też powodu nie każde standardowo przystępne w systemie repozytoria są włączone natychmiast po instalacji. By zdobyć dopuszczenie do oprogramowania o zamkniętym kodzie, a wobec tego do poważniejszej liczby programów, powinno się te repozytoria odbezpieczyć.