Jak rozwija się branża technologii komputerowej? Które firmy radzą sobie najlepiej w erze globalizacji?

Nasz świat rozwija się w imponującym tempie. Praktycznie każdego tygodnia jesteśmy informowani o wyjściu na rynek zupełnie nowej, nowoczesnej technologii, która wpływa na jakość naszego życia. Konkretni ludzie – mowa oczywiście o technologach i specjalistach w dziedzinie komputerowej – ciągle opracowują nowe rozwiązania, wpływające na jakość i komfort życia osób na całym świecie.

Motorola

Autor: Mark Rimmel
Źródło: http://www.flickr.com

Urządzenia elektroniczne pojawiły się już ponad 100 lat temu i natychmiast zyskały uznanie użytkowników. Zgodnie z tezą „potrzeba matką wynalazków”, firmy prześcigają się w wychodzeniu naprzeciw nawet najbardziej specyficznym wymaganiom klientów. Tym sposobem, mamy dostęp do różnych produktów w dziedzinie technologii komputerowej. Nie są to wyłącznie popularne „pecety”, ale również smartfony, nie odbiegające im pod kątem funkcjonalności oraz pozostałe urządzenia przydające się na co dzień. Zobacz więcej: kliknij.

Motorola jest jednym z pionierów w dziedzinie telefonii komórkowej. Natychmiast zyskała uznanie ogromnej rzeszy klientów. Jej telefony to tzw. „klasyki” – na długo pozostaną w pamięci użytkowników. Zarazem rynek smartfonów, jak i komputerów jest rozbudowany i uczestniczy w nim spora liczba dużych podmiotów. W przypadku laptopów warto wspomnieć o msi.doc, a więc tajwańskiej firmie specjalizującej się w tworzeniu laptopów oraz pojedynczych elementów komputerowych. Z kolei firma Movano specjalizuje się nie w produkcji płyt głównych czy też całych zestawów komputerowych, ale takich elementów jak zasilacze, klawiatury czy matryce wbudowane w różne laptopy, które na co dzień wykorzystujemy. Jak widać, każda firma ma swój udział na rynku, za który odpowiada. Wszystkie te podmioty wzajemnie się uzupełniają, gwarantując użytkownikom całościowe urządzenia. Więcej dla czytelników:Urządzenia elektryczne (zobacz berker r.3) przydatne w domu

Natomiast marka mpm znana jest z urządzeń niezwiązanych z komputerami. Firma ta trudni się produkowaniem sprzętu AGD oraz RTV. Typowymi urządzeniami tej firmy są odkurzacze oraz roboty kuchenne, co nie znaczy, że w ofercie nie wyszukamy także sprzętu do pielęgnacji, przykładowo służącego do masowania stóp.