Jak wybrać odpowiedni obiektyw do lustrzanki?

Wiele osób, jakie dopiero zaczynają fotografować, nie jest zorientowanych, w jaki sposób powinny wybierać odpowiedni obiektyw do lustrzanki. Wybór jest duży, stąd też ciężko nam podjąć trafną decyzję, zwłaszcza, iż stoimy dopiero na początku tej drogi i tak naprawdę jeszcze mało wiemy. Nie musi być to tak problematyczne zadanie, jeżeli tylko poznamy kilka najważniejszych rad.

Obiektyw makro

Autor: Christopher Aitken
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na ogniskową obiektywu. To ona nade wszystko decyduje o efektach, które osiągniemy, a odróżnia się dwa typy ogniskowych oraz w związku z powyższym dwa warianty obiektywów, do których należą obiektywy stałoogniskowe i zmiennoogniskowe, z funkcją zoom. Choć obiektywy stałoogniskowe charakteryzują się mniejszą uniwersalnością, to można na nich otrzymać znacznie wyższą jakość zdjęć.

Obiektywy z zoomem zapewniają większą wszechstronność, co jest bezsprzecznym atutem, ponieważ nigdy nie wiemy, w jakich tak naprawdę warunkach będziemy pracować.

Zaloguj się do serwisu i dowiedz się ponadto, czy nasz dodatkowy artykuł będzie ciekawy. Będzie nam też niesamowicie przyjemnie, jeśli zostawisz komentarz.

Warto też mieć na względzie typ matrycy aparatu oraz focusa, chociaż w tym ostatnim przypadku duża część aparatów posiada fokus automatyczny. W związku z ogniskową wyróżnia się m.in. aparaty z obiektywem standardowym, szerokokątnym, a także teleobiektywy.

Fotograf

Autor: Santiago Matan
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z polecanych obiektywów jest sigma 24-105mm, obiektyw posiadający stabilizację obrazu oferowany przez sklep Sigma. Dzięki parametrom obiektywu jest on doskonały do robienia zdjęć pięknych pejzaży czy fotografii portretowej, tak lubianej przez wielbicieli fotografowania. Bez wątpienia dobrze jest sprawdzić powyższy obiektyw, ponieważ może on zagwarantować nam satysfakcję oraz radość z pasji, jaka powoli staje się całym naszym życiem.

Jeżeli mimo wszystko nie chcemy podejmować takich decyzji samemu, najlepiej jest pójść na zakupy z osobą, która zna się na tym temacie albo skorzystać ze wsparcia sprzedawców.

W tym wypadku jednakże musimy pamiętać, że często nie mają oni doświadczenia w fotografowaniu, a polecają produkty, które po prostu są najbardziej kosztowne, a więc ich zdaniem – najlepsze. Kiedy już trochę podszkolimy się i zaczniemy robić dużo zdjęć, zakupienie kolejnego obiektywu z pewnością sprawi nam już dużo mniej problemów, a nawet będzie prawdziwą przyjemnością, bo nie będziemy mogli doczekać się ujęć, jakie z jego pomocą zrobimy.