Bezzałogowe statki w ofensywie.

Drony jeszcze parę lat temu były techniką zarezerwowaną wyłącznie dla armii. I choć do dzisiaj najwięcej dronów trafia do armii, ich popularność i ilość zastosowań pośród cywilów rośnie ogromnie szybko.

Prędzej, aniżeli się spodziewano.
DJI Inspire 1 Pro Raw

Autor: Casio
wycieraczki samochodowe

Autor: Sigfrid Lundberg
Źródło: http://www.flickr.com
Według szacunków cywilny rynek dronów wart jest już paręset milionów dolarów (sprawdź pełną propozycję pod adresem). Ta wartość będzie błyskawicznie rosła, choć spece są podzieleni w szacowaniu tempa wzrostu – można odnaleźć prognozy, jakie zakładają, iż w przeciągu dziesięciolecia rynek dronów wzrośnie nawet do poziomu parędziesięciu miliardów dolarów. Rodzi się pytanie: skąd taka wziętość tych urządzeń? Do czego istotnie mogą się nam przydać latające drony? Bezzałogowe statki potrzebne są chociażby tam, gdzie współcześnie używamy śmigłowców, przy czym są od nich dużo tańsze – tak w zakupie, jak także w użyciu. Do tego ceny owych urządzeń, razem z ich dynamicznie rosnącą wziętością, będą spadać, co dodatkowo podwyższy ich biznesową atrakcyjność. Bezzałogowym statkiem z pewnością łatwiej kierować, jest zwinny, natomiast w powietrzu może utrzymać się nawet przez paręnaście godzin. Kreuje to mnóstwo potencjalnych zastosowań dla dronów https://www.gohero.pl/drony-akcesoria – tak w opartym o ich użytkowanie biznesie, sektorze obronności czy nawet ratownictwie w którym stosowane są tak zaawansowane bezzałogowe statki jak DJI Phantom 3 4K (model DJI Phantom 3 4K).
Jednym z najpopularniejszych obszarów, w których korzysta się z dronów, jest fotografowanie terenów a także wydarzeń z powietrza. Coraz to modniejsze staje się utrwalanie z lotu ptaka np. ślubów.

Instalowane na dronach kamery mogą uwiecznić ceremonię w dużej rozdzielczości, ukazując ją z zupełnie innej perspektywy aniżeli w wypadku tradycyjnej fotografii bądź kamerowania. DJI Inspire 1 Pro Raw rewelacyjnie sprawdzi się w tego wariantu zadaniach.