Robienie fotografii na weselnych uroczystościach wiąże się z wieloma atrakcjami, ale i obowiązkami

Bycie zawodowym fotografem ślubnym nie oznacza, że już na początku kariery taki artysta będzie miał wielu klientów oraz wszystkie zarezerwowane soboty w terminarzu. Trzeba umieć nade wszystko z sukcesem się wypromować: zlecić wykonanie ciekawej strony internetowej z łatwo zapadającym w pamięć portfolio, odwiedzać targi związane z weselami, zamieszczać ogłoszenia w poczytnych czasopismach, a nawet zaglądać na fora z opiniami byłych klientów, którzy mogą zamieszczać tam nieprawdziwe komentarze, a to wymaga szybkiej i profesjonalnej interwencji. Fotograf to ciekawy zawód, ale i wymagający: trzeba mieć pomysłów na pęczki i dużą cierpliwość w stosunku do klientów, przede wszystkim w czasie uwieczniania uroczystości weselnych, bowiem państwo młodzi i ich najbliższa familia nierzadko mają naprawdę przesadzone oczekiwania.

fotografia ślubna

Autor: Chris Game
Źródło: http://www.flickr.com
Fotograf ślubny, jeśli tylko wykonuje to, co kocha, ma niezwykle pełną wyzwań pracę, związaną także z pośrednim uczestnictwem w wielu weselnych rozrywkach. Może tak samo jak biesiadnicy, pośmiać się z rozśmieszających do rozpuku sytuacji, których na weselach przecież nie brakuje. Może nawet taki fotograf będzie musiał odstawić na moment swój aparat i przyłączyć się do wspólnej zabawy, jeśli tak zdecyduje wodzirej. Standardowo stosowaną praktyką jest oczywiście sadzanie fotografika przy towarzyskim stole, a to oznacza sposobność skosztowania pysznych posiłków, wymyślnych deserów i oczywiście robiącego wrażenie tortu weselnego.
Fotograf (zobacz http://angelka.pl/) ślubny, mimo że bierze udział w tanecznej zabawie, nie powinien zapomnieć, że przecież to są jego godziny powszedniej pracy. Spóźnienie się na ceremonię ślubną jest wzbronione, bo mogłoby się stać nawet zalążkiem spadku liczby klientów, a w dalszym etapie szybkiego zamknięcia studia. Nie wolno także spożywać alkoholu podczas imprezy ani nadmiernie się objadać. A przez cały czas należy trzymać rękę na pulsie, by nie przegapić śmiesznych i ciekawych momentów, które aż proszą się o to, aby je uwiecznić.

Fotograf ślubny, jak zresztą każdy inny pracownik, jest zmuszony nieustannie podnosić swoje umiejętności i śledzić nowinki techniczne. Udział w zlotach pozwoli poznać światowe trendy, a nowoczesny aparat pozwoli je wcielić w życie. Dzięki takim zabiegom artysta fotograf będzie mógł zaproponować klientom wykonanie takich fotografii, o jakich poprzednicy sprzed 10 lat tylko mogli pomarzyć.