Kupony oraz remarketing, czyli dodatkowe opcje w Google AdWords

Każdy, kto rozważa promocję swojej witryny w internecie, bez wątpienia zetknął się z definicją reklamy Google Adwords. Jest to wyjątkowo skuteczne, pozytywnie postrzegane przez internautów, narzędzie marketingu cyfrowego, jednak by prawidłowo go używać, należy je przede wszystkim dobrze poznać.

Na rynku znajdziemy dużo ofert dotyczących szkoleń z tworzenia reklam AdWords. Jeśli nie mamy czasu albo predyspozycji, aby osobiście poznawać techniki promowania się w internecie, można skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji, zajmującej się przygotowywaniem i przeprowadzaniem kampanii AdWords. Bez względu jednak na to, którą drogę wybierzemy, warto znać chociaż podstawy dotyczące tego cenionego narzędzia marketingowego. Znajdziemy je choćby na tej stronie.

Kampanie Google (zobacz pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google) AdWords umożliwiają wyświetlanie reklamy strony internetowej w wyszukiwarce Google. Niezaprzeczalną zaletą tego rodzaju reklamy jest to, iż dociera ona do osób, zainteresowanych konkretnymi towarami albo usługami. Idea reklamy AdWords polega na dobraniu celnie fraz kluczowych. Jeśli internauta wprowadzi w wyszukiwarkę te same frazy, nad wynikami wyszukiwania wyświetli Mu się reklama naszej strony. W chwili obecnej coraz bardziej popularny jest remarketing AdWords, pozwalający dotrzeć do użytkowników, którzy kiedyś zajrzeli już na naszą stronę. To daje nam większą pewność, że promocja trafi do ludzi rzeczywiście zaciekawionych naszą ofertą.

strona internetowa

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com

Remarketing AdWords wiąże się z licznymi korzyściami. Dzięki temu narzędziu możemy z jednej strony utrwalić oddanie naszych dotychczasowych klientów względem przedsiębiorstwa, powiadamiać ich o obecnych przecenach lub namawiać do transakcji wiązanych, z drugiej jednak strony możemy też nakłonić do odwiedzin strony i dokonania zakupu kogoś, kto już u nas był, lecz z jakiejś przyczyny rozmyślił się i nie sfinalizował transakcji.

Kiedy ciekawi Cię prezentowany temat, to odsyłam do tego serwisu, ponieważ znajdziesz w tym miejscu wiele ciekawych zagadnień w tym temacie.

Więcej w tym temacie dowiesz się w artykule o remarketingu AdWords. Jeżeli nigdy wcześniej nie używaliśmy kampanii reklamowej Google, możemy wystarać się o darmowy kupon AdWords.

Dostaniemy go zarówno wtedy, kiedy sami zgłosimy się do Googla z prośbą o jego przyznanie, jak i wówczas, kiedy skorzystamy z fachowej pomocy partnera Google. W obu sytuacjach kupon AdWords przyznawany jest dla konta, które nie istnieje dłużej niż 14 dni. Taki swego rodzaju bon doliczany jest do wartości kampanii po wydaniu stu złotych.