Jakiego rodzaju system operacyjny będzie najbardziej odpowiedni? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru Linuxa albo Windowsa?

Dyskusje o tym, jakiego typu system operacyjny jest najlepszy zawsze wzbudzają skrajne emocje. Dość często te emocje sprowadzają się tylko do wyrażania opinii, jakie nie są potwierdzone faktami, tymczasem, by wiedzieć, który system jest najlepiej dopasowany – Linux czy Windows – trzeba zwracać uwagę na tego typu czynniki, jak koszt, wydajność, bezpieczeństwo oraz zastosowane aplikacje.

Linux server to system bezpłatny, natomiast Windows obciążony jest kosztami licencyjnymi za każdą wersję, więc koszt jest tu bardzo istotnym czynnikiem, warto sprawdzić: Techstorage.. Ukazuje to więc, iż więcej korzyści w tej dziedzinie oferuje Linux. Co więcej, też wydajność Linuksa na niemal każdej platformie sprzętowej zapewnia bardziej pozytywne wyniki – około 25 procent korzystniej niż Windows. Tak samo jesteśmy w stanie powiedzieć o elastyczności, jaka zapewnia możliwość wykonania modyfikacji jądra systemu. To rzecz niedostępna w przypadku Windows. Ponadto bardzo dużo korzyści gwarantuje to, że Linuks ma otwarty kod źródło.

windows 8

Autor: Microsoft Sp. z o.o.
Źródło: Microsoft Sp. z o.o.

Nie znaczy to jednakowoż, iż Windows przegrywa w każdej dziedzinie, bo szczególnie jeśli pomyślimy o cechach przydatnych w firmie, to Windows jest godny polecenia. Wspomniana możliwość zmodyfikowania jądra nie jest jednakowoż dla każdego, gdyż wymaga wsparcia fachowego personelu IT, jaki może zabezpieczyć ciągłość funkcjonowania środowiska produkcyjnego.

Czy ciekawią Cię zbliżone tematy? Jeśli tak, to jeszcze więcej takiego typu postów znajdziesz na naszej następnej witrynie. Zapraszamy!

Biorąc pod uwagę, iż wielka ilość użytkowników może wytworzyć swoje własne odmiany systemu, do zachowania tego rodzaju środowiska w bezproblemowym działaniu obowiązkowe są specjalne umiejętności

linux

Autor: Jiri Brozovsky
Źródło: http://www.flickr.com

.

A to jest związane z dodatkowymi kosztami. Podsumowując więc, Windows nie jest tak bardzo przystosowaną platformą jak Linux, ale jednak zapewnia stabilność. Natomiast jak rozważamy integrację aplikacji to Windows będzie w tym bardzo pomocny. W obszarze kontroli dostępu Windows jest lepszy od Linuksa, ponieważ mechanizmy kontroli dostępu możemy w Windows ustawić bez obowiązku instalowania dodatków programowych. Jak więc widzimy, jedna ale i druga platforma ma swoje zalety oraz wady, a to jaką wybierzemy zależy od tego, co w danej chwili potrzebujemy. Pamiętajmy, iż zaopatrując się w system zawsze dobrze rozpatrzyć kupno innych koniecznych elementów, jak przykładowo dyski ssd (zobacz www ), ale pamiętajmy też, żeby kupować je wyłącznie w autoryzowanych punktach. Dzięki temu istnieje pewność, że produkt będzie najwyższej jakości.