Jaki wybrać smartfon? Porady które pomogą w dokonaniu kupna

Poznaj cechy, jakie pomogą wybrać smartfon bliski twoim wymogom. Dowiesz się jakie rodzaje ekranów i rozdzielczości są wykorzystywane oraz kiedy warto zakupić smartfon z ekranem FullHD. Podpowiemy, jaki smartfon będzie doskonały do gier, który do podróżowania, a który do częstego czynienia notatek.
Jeżeli chcesz, by obraz był bardzo szczegółowy oraz ostry, wyselekcjonuj smartfon z wyświetlaczem o dużej rozdzielczości. Duża rozdzielczość w praktyce przekłada się na wyższą jakość czcionek na witrynach internetowych, w dokumentach biurowych a także e-bookach. Oczekiwać możesz również wyższego komfortu grania jak też oglądania filmów. Istotna jest też technologia (zobacz kontrola dostępu rfid) w jakiej wyświetlacz został zrealizowany. Dzisiaj najbardziej polecanymi są IPS LCD i Super AMOLED.

telefony nowej generacji

Autor: Anders Eriksson
Źródło: http://www.flickr.com

By odbierać rozmowy z dwóch niezależnych numerów na jednym telefonie, wyselekcjonuj model z zastosowaniem „Dual SIM” – inne wykorzystywane oznaczenia to „DS” bądź czasem „Duo”. Będziesz mógł korzystać z numeru prywatnego jak też służbowego, bez konieczności noszenia dwóch smartfonów . Ciekawą zaletą Duo jest możność korzystania z dwóch niezależnych operatorów. Większa część smartfonów pozwala dobrać która karta służy do dialogów, a która do połączeń online – lubisz oglądać filmy lub zagłębić się w świecie zabawy, to dobrze jest rozważyć zakup smartfona obsługującego gogle do rzeczywistości wirtualnej (VR). Jeśli będziesz przechowywać w swoim smartfonie wiele fotografii, filmów, plików muzycznych, to wyselekcjonuj aparat z obsługą kart pamięci. Dzisiaj w najwyższym stopniu popularnym standardem wykorzystywanym w smartfonach jest microSD. Jeśli oczekujesz, że twój smartfon będzie wykonywać bardzo szczegółowe, pełne detali zdjęcia, zwróć uwagę na liczbę pikseli. Im jest ich więcej, tym wyższej szczegółowości fotografii możesz oczekiwać. To ogólna reguła, chociaż warto wiedzieć iż nie zawsze jest to dewizą. Na jakość wpływa więcej czynników niż tylko duża liczba Mpx.


Duża ilość pikseli powoduje, iż obraz jest ogromnie szczegółowy. Jaki telefon komórkowy go zapewni? Świetnym przykładem będzie smartfon Lumia 550, wyposażony w aparat 2592×1944 px.
Najczęściej stosowanym systemem operacyjnym jest Android (działa na nim na przykład HTC One M8 – zobacz tu).