Wszystko co mógłbyś wiedzieć o wagosuszarkach

Istnieje mnóstwo miejsc, w których sprawdza się masę produktu przed poddaniem ich procesowi osuszania oraz po. Niegdyś radzono sobie z tym problemem w sposób następujący: dokonywano pomiaru wagi surowca, później suszono go przez parę godzin, na koniec ważono ponownie. Robiono tak, aby ocenić jego wilgotność. Jednak tego typu metoda była nieco zawodna. Zdarzają się czasem sytuacje, w których czas jest bardzo istotny, a kilka godzin tradycyjnego suszenia komponentu nie działało na korzyść badań. Z pomocą przyszła wagosuszarka.

wagosuszarka

Źródło: wagi-elektroniczne.pl

Składa się ono ze swoistych dwóch części. Pierwsza z nich to wyświetlacz i pozostałe części tradycyjnej wagi, informujące laboranta o pracy wykonywanej przez wagosuszarkę. Druga natomiast to komora suszenia. Znajduje się na miejscu szalki, ponad wyświetlaczem. W niej umieszcza się badane substancje. Za pomocą tego urządzenia, z uwzględnieniem procesu termograwimetrii (ubytek wagi materiału podczas ogrzewania go), weryfikowana jest różnica między mierzonymi próbkami przed analizą i po niej. Świadczy to o klasie surowca, a jest niezbędne w każdym miejscu, gdzie taka informacja może być potrzebna np. przemysł – http://afg.poznan.pl/oferta/systemy-oddymiania/25/pp-20-przycisk-przewietrzania
.
Sklep internetowy przygotował propozycję zawierającą tego typu urządzenia, produkowane przez znanych europejskich producentów. Charakteryzują się one solidnym wykonaniem oraz wysoką precyzją w robionych na nich badaniach. Oprócz tego w ofercie znajdzie się potrzebna termiczna drukarka do wagi (więcej na ).

Na większą atencję zasługują wagosuszarki firmy KERN. W tym sklepie stanowią one największą cześć asortymentu z tego zakresu. Różnią się one przede wszystkim zakresem temperatur, w jakich należy dokonywać pomiarów. Standardowo, maksimum takich temperatur wynosi 160 stopni Celsjusza. Ale firma KERN oferuje dwa urządzenia z możliwością badań w wyższej temperaturze: wagosuszarka DBS 60-3 pozwala na pomiar w temperaturze 200 stopni, a wagosuszarka MRS 120-3 aż 230 stopni. Stąd są one tak mocno sugerowane klientom.

Dodatkowo, internetowy sklep oferuje także te urządzenia wyprodukowane przez inne firmy, jak choćby OHASU. Ten produkt posiada charakterystyczny i bardzo nowoczesny wygląd. Oprócz tego jest bardzo łatwy w obsłudze. Ponadto w asortymencie są też wagosuszarki firm RADWAG, AXIS oraz SHIMATZU.