Krótki przegląd telefonów firmy Nokia, jakie przez wiele lat były sprzedażowymi hitami w wielu krajach.

Jeszcze kilka lat temu, nim na rynku pojawiły się smartfony z Androidem, to Nokia właśnie była symbolem tego, co najlepsze w telefonach. Legendarna niezawodność, prostota użytkowania, mnóstwo funkcji i długi okres pracy na bateriach to główne cechy w zasadzie wszystkich modeli tej marki.

firma - stykówka

Autor: Solamente Itan
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre z wersji tego producenta to prawdziwe legendy, które dziś zaczynają na aukcjach osiągać wysokie ceny. Lecz tak naprawdę każdy telefon tego producenta wysoko stawiał poprzeczkę konkurentom, bardzo podobnie było również z modelem nokia n 73 (zrobię testy nokii n 73). Ukazał się on w sprzedaży w roku 2006 i momentalnie zyskał uznanie klientów. Co interesujące, Nokia miała w swojej historii również przygodę z Linuxem, to na nim bowiem właśnie było oparte urządzenie nokia n 900, posiadające między innymi dotykowy ekran.
nokia luna

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
Linux

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Następne lata to następne modele, niezmiennie cieszące się dużym powodzeniem na rynku. Bardzo pochlebne opinie pośród użytkowników zbierała między innymi nokia luna, z rodziny telefonów przesuwanych. Niestety decydenci z tego fińskiego giganta zlekceważyli sobie trochę rewolucję związaną ze smartfonami. W ciągu krótkiego okresu czasu okazało się, że sprzedaż zwykłych klawiszowych telefonów gwałtownie spadła, wszyscy bowiem chcieli mieć smartfony. Trochę spóźnione działania wprawdzie przyniosły parę ciekawych modeli, jakich jak nokia lumia dual sim –

Jednak wśród użytkowników niepodzielnie królowały już wtedy smartfony z innymi systemami operacyjnymi, i niestety pomimo doskonałych parametrów Nokia nie zdołała z powrotem podbić rynku.