Czym kierować się przy kupnie cyfrowego aparatu? – rady

Kupno aparatu cyfrowego wbrew pozorom w żadnym wypadku nie jest prostą sprawą. Gdy wchodzimy do marketu i widzimy całą ścianę pełną ekwipunku fotograficznego różnych producentów, nie trudno o zawrót głowy. Czym zatem kierować się przy doborze cyfrowego aparatu? Kiedy zapytamy znajomych który aparat fotograficzny powinniśmy kupić, jedni odpowiedzą, iż taki który ma sporo megapixeli, drudzy, iż taki który posiada duży zoom , kolejni, że taki jaki ma solidną bateryjkę czy lampę błyskową.

fotograf w akcji

Autor: cjmartin
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy usłyszeć takie pojęcia jak matryca czy przysłona, które hobbystom nie mówią zbyt wiele. Kiedy zapytamy zbywcę w markecie fotograficznym o poradę, odpowie zwykle „to zależy co Państwo będą fotografować”, ale przecież aparat, który pragniemy kupić, ma robić fotki wszystkiego co nas zainteresuje. Pierwszą kwestią jaką powinniśmy ustalić jest kwota, jaką zdołamy przeznaczyć na sprzęt fotograficzny. Umotywowanie wyboru najtańszego aparatu „bowiem ja tylko w wakacje od czasu do czasu popstrykam” niezwykle prędko okazuje się nieaktualne.

Po niedługim czasie od obejrzenia pierwszych zrobionych zdjęć zaczniemy żałować, że nie wydaliśmy na sprzęt o kilkaset złotych drożej.

Mamy nadzieję, że ten wpis Ci się podoba. Jeżeli tak, to na danej stronie (http://noxel.pl/) masz możliwość wyszukać następne ciekawe szczegóły. Opowiedz o swoich odczuciach.

Kiedy ustalimy przedział cenowy a także rodzaj przyrządu, nadchodzi czas zapoznania się z propozycją wytwórców. W tymże celu należy zobaczyć modele, jakie spełniać będą nasze warunki. Na co jednakże kierować szczególną uwagę? Najczęściej spotykanym błędem pośród osób zainteresowanych kupowaniem wyposażenia fotograficznego jest „ufność w megapixele”. Dobrze jest jednakże mieć pojęcie, że dla zwykłego użytkownika, użytkującego aparat cyfrowy do typowych zastosowań, ilość megapixeli praktycznie nie ma znaczenia i można brać pod uwagę standardowe aparaty ze Szczecina – jak te.

Do celów amatorskich zupełnie wystarczą 3 megapiksele. Można z takich plików wydrukować zdjęcia o formacie 10×15 cm lub 13×18 cm. O wiele ważniejszą rzeczą będzie fizyczna pojemność matrycy, czyli przestrzeń, na której te piksele będą „poupychane” oraz jakość optyki. Japońscy fabrykanci lustrzanek rządzą pośród najbardziej cenionych marek aparatów fotograficznych. Aparaty marki Sigma dostępne w wielu sklepach są to aparaty warte uwagi. Jeżeli idzie o Szczecin dostępne są one w dużej części sklepów ze oprzyrządowaniem fotograficznym.