Drony – współczesny sprzęt, dzięki któremu każdy może zajmować się filmowaniem z powietrza.

W aktualnych czasach, kiedy zdaje się, że czas tak szybko ucieka znaczące jest zapamiętywanie niezwykłych sytuacji w życiu. Każdy obywatel w swoim życiu przeżywa chwile, które są dla niego w jakiś sposób ważne. Aby o nich pamiętać można skorzystać z narzędzi, które pozwolą na ich utrwalenie.

Jednym z rozwiązań na utrwalenie znaczących sytuacji w życiu prócz fotografii są filmy wideo. Do tego czasu filmowanie wykonywane było za pomocą kamer wideo początkowo na kasety później cyfrowo. Rozwój techniczny ulepszył nie tylko metody filmowania, ale szczególnie sprzęt za pomocą, którego różne momenty z życia są nagrywane. W taki oto sposób powstała nowa alternatywa filmowania, jaką jest filmowanie z powietrza. Do tego czasu filmowanie z powietrza realizowane było przez jednostki zatrudnione w telewizji czy także zajmujące się pracą przy filmach. Aktualnie filmowaniem z powietrza może zajmować się każda osoba, która zakupi właściwy sprzęt, czyli drony. Przeczytaj więcej:

http://magiceye.com.pl/

Autor: Steffen Voß
Źródło: http://www.flickr.com

Drony w swoim pojęciu są po prostu bezzałogowymi pojazdami powietrznymi, które najczęściej stosowane były dotychczas do celów wojskowych obecnie bardzo często także rekreacyjnych. Sterowane są zdalnie lub automatycznie. Uzbrojone w właściwie kamery służą do podglądu, wykonywania zdjęć oraz rejestracji obrazu z lotu ptaka. Używane są obecnie coraz częściej przez studia fotograficzne, które trudnią się nie tylko robieniem fotografii, ale także filmowaniem na różnorodnych ważnych uroczystościach. Drony praktycznie może kupić każdy do własnego użytku, gdyż jest coraz więcej miejsc, jakim jest sklep z dronami, w którym można je zakupić-

. Aby znaleźć stosowny sklep z dronami wystarczy posłużyć się przeglądarką internetową i od razu ukaże się dość dużej ilości lista tego rodzaju sklepów. Drony są niewątpliwie idealnym sposobem na filmowanie momentów z takiej perspektywy, jaka nie jest osiągalna za pomocą tradycyjnych kamer wideo. Dlatego też bardzo dużo jednostek korzysta z tej sposobności nagrywania istotnych dla siebie uroczystości a także różnorodnych okoliczności dnia codziennego.