Co robić by ustrzec się zawodu po nietrafionym zakupie gadżetu

Znaczna konkurencja w handlu – szczególnie w obszarze nowych technologii – sprawia, że to nabywca jest najistotniejszym ogniwem. To o nabywcę się zabiega, próbuje się skusić go na wiele najróżniejszych sposobów. Z punktu spojrzenia konsumenta może to być sytuacja niezbyt komfortowa, gdyż dane o atutach praktycznych danego sprzętu giną w potopie komunikatów oddziałujących na emocje, jednak tak naprawdę malutko wnoszących konkretów.

smartfon

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Sposobem na nachalną reklamę z krzyczącymi gwiazdkami może być po prostu logiczne rozumowanie i zestawianie osiągalnych produktów. Nic nie ma gorszego niż niedobrze wybrany i jeszcze do tego drogi sprzęt. Żeby uniknąć rozczarowania po nieudanym zakupie przede wszystkim należy przemyśleć kwestię do czego nam będzie potrzebny konkretny sprzęt, i uzbrojeni w tą wiedzę możemy usiąść do komputera by dokonać selekcji. W sieci dostępnych jest wiele portali gromadzących informacje techniczne (np. telefonów), wystarczy wystukać w wyszukiwarkę wyrażenie: porównaj telefony, i już zdołamy selekcjonować dostępne możliwości. Dla naszego komfortu strony owe pozwalają na wyszukiwanie przedmiotów według zadanych wyznaczników, i tak np. zaznaczenie frazy: samsung dotykowy uwidoczni wykaz wszystkich urządzeń tej znanej firmy mających dotykowe ekrany. Można zrobić porównanie tu – .

OnePlus One

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

W takim serwisie mamy funkcję tzw. porównaj telefony przykładowo z przeróżnymi systemami operacyjnymi (Android oraz Windows Phone 7), i szansę wyselekcjonowania urządzenia z takimi parametrami jakie nam pasują. Dodatkową pomocą mogą być ogłaszane w serwisach opisujące ciekawostki technologiczne testy. Duże popularne portale tego rodzaju otrzymują od wytwórców modele testowe w zamian za materiał opisujący ich cechy.

Dla koncernu jest to dodatkowa odmiana marketingu a dla nas klientów kolejne źródło informacji. Naturalnie najlepiej sprawdzić parę takich portali przed podjęciem jakichkolwiek decyzji. Na pewno musimy wystrzegać się takich artykułów, które sprawiają wrażenie nazbyt optymistycznych. Nawet najlepsze telefony bezprzewodowe mają też wady, i jeżeli w artykule nie będą one wyraźnie zaznaczone, natomiast zalety są wychwalane w sposób przesadny… poszukujmy innego miejsca, aż znajdziemy rzetelne dane. Warto zajrzeć: zobacz szczegóły.