Wybierz najlepszą agencję marketingową!

Przenoszenie budżetów reklamowych z mediów tradycyjnych do internetu chroni agencje interaktywne przed skutkami kryzysu gospodarczego – takie wnioski płyną z najnowszego badania “Client-Agency Economic Outlook Survey” przeprowadzonego w maju 2009 r. w Stanach Zjednoczonych. Polskie analizy wyraźnie potwierdzają ten trend – reklama w internecie, jako jedyny segment w rynku reklamowym, odnotowała 7% wzrost przychodów w I kwartale 2009 r.

strona internetowa www
Badania ze Stanów Zjednoczonych niezbicie dowodzą osłabienia się sytuacji agencji marketingowych. 87% badanych firm odczuwa wpływ kryzysu gospodarczego na ich działalność. Niektóre z nich – 7% przyznaje, że kryzys oddziałuje na ich sytuację pozytywnie.

Zapewne zda Ci się hiperłącze do źródła (http://pischool.pl/podstrona/24/), jeżeli interesują Cię zawarte w naszym artykule wątki. Na kolejnej stronie wyczytasz ich dużo więcej.

Jedynie co 20. badana agencja nie odczuwa żadnego związku między sytuacją na rynku a działalnością firmy.www.logintrade.pl/aukcje-elektroniczne aukcje elektroniczneZobacz na czym polega kształtowanie wizerunku firmy.

Za promocją internetową stoi łatwość rozliczania konwersji wykupionych kampanii, co potwierdza na przykładzie e-mailingu Błażej Miernikiewicz, prezes jednej z największych w kraju agencji specjalizujących się w marketingu internetowym Artefakt: Zainteresowanie mailingami rosło ostatnio bardzo dynamicznie. Włączenie do oferty wydawców mailingów rozliczanych za kliknięcie (CPC) pozwala marketerom na łatwą ocenę efektywności tego typu działań. Czasem okazują się one skuteczniejsze i tańsze od reklamy w TV czy prasie.

Krajowe analizy odzwierciedlają trendy w USA dotyczące sieciowych form promocji. Według analizy domu mediowego MPG w I kwartale 2009 r. polski rynek reklamy skurczył się o 160 mln zł, czyli prawie o 10% w stosunku do I kwartału 2008 r. Jedynie reklama internetowa odnotowała 7% wzrost przychodów w ciągu pierwszych 3 miesięcy 2009 r. Analiza domu mediowego ZenithOptimedia jest jeszcze bardziej korzystna dla sektora – analitycy prognozują mu 20% wzrost w tym roku. Prognozy potwierdza praktyka firm marketingu internetowego:- Krajowych agencji specjalizujących się w marketingu w wyszukiwarkach kryzys nie dotknął – stwierdza Błażej Miernikiewicz z – Zainteresowanie linkami sponsorowanymi jak i pozycjonowaniem nie maleje. Po pierwszym półroczu obsługujemy ponad 15% więcej klientów niż na koniec 2008 r., co daje ponad 300 polskich i zagranicznych serwisów internetowych. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku innych agencji SEO/SEM, z którymi mamy kontakt – podsumował przedstawiciel Artefakt.