Zdrowa folia? Czy jest to możliwe?

Oznaczenia kartonów

Prawidłowe pakowanie wyrobów jest niezwykle istotne w procesach logistycznych, gdyż umożliwia na szybki i dokładny załadunek. W zależności od materiałów, które chcemy zapakować, powinniśmy wyselekcjonować odpowiednie maszyny pakujące. Obecnie na rynku jest mnóstwo producentów oferujących sprawdzone rozwiązania, dobrane do konkretnych produktów i potrzeb.

W takiej sytuacji opłaca się posłuchać rad ekspertów, którzy zdobyli cenne doświadczenie poprzez długotrwałą praktykę. Tak samo ważna jak marka samej firmy jest wysoka jakość opakowania wyrobu, koszty zakupu urządzeń, jak także poziom proponowanej usługi posprzedażowej. Odpowiednio przygotowany zespół umie doradzić najodpowiedniejsze rozwiązanie zgodne z naszymi przewidywaniami. Właściwa specyfikacja dostosowana do sposobu pakowania artykułów, to gwarancja utrzymania jego właściwości.

Maszyny pakujące z dobrymi wynikami są używane w opakowywaniu produktów z takich gałęzi jak: mięso, wędliny, owoce, warzywa, produkty płynne. Maszyny o wysokim poziomie technicznym potrafią działać w zróżnicowanych warunkach pogodowych, spełniają europejskie zapisy prawne, a przed dostarczeniem do klienta przechodzą długą listę długotrwałych testów. Oprócz maszyn pakujących, powodzeniem cieszą się folie stretch. Jest to użyteczny i przy tym jeden z łatwo dostępnych sposobów, przede wszystkim stosowany do kompresji palet, dzięki czemu ochrania cargo przed przesuwaniem się i uszkodzeniem. Możemy wyróżnić dwa typy foliowania: ręczne i maszynowe. Pakowanie przy pomocy takich metod sprawia, że wyroby utrzymują się nienaruszone do momentu użycia ich przez osoby kupujące, a równocześnie są bardzo łatwe w eksploatacji. Wielką korzyścią podobnych folii jest opcjonalna długość i grubość, jaki można zlecić u producenta, oraz duża odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Innym rodzajem folii stosowanej przy pakowaniu wyrobów spożywczych, w szczególności produktów przechowywanych w zamrażalnikach i towarów przemysłowych jest poliolefina. Wyraźnym atutem pakowania przy pomocy tej termokurczliwej folii jest jej bezpieczeństwo dla zdrowia. Obrońcy ekologii również będą usatysfakcjonowani, ponieważ poddaje się zupełnej biodegradacji. Jest prosta w użyciu, a dzięki swojej przezroczystości pozwala na dokładną prezentację już opakowanego towaru. Najczęściej wykorzystywanym gatunkiem poliolefiny jest poliolefina z dziurkowaniem lub nadrukiem. Ta pierwsza wykorzystywana jest przy pakowaniu wyrobów piekarskich, a ta druga, niezwykle silna i niezmywalna, jest tworzona na specjalne zlecenie kupującego.

Same pakowanie (zobacz również pakowarki bezkomorowe) już nie wystarczy.

Jeżeli szukasz odpowiedzi na męczące Cię pytania wiążące się z tą kwestią, to kliknij tu i zobacz – z pewnością Cię to zaciekawi.

Liczy się również pewne załatwienie całej procedury. W tym przydatne są wiązarki. Wiązarki do kartonów możemy sklasyfikować na automatyczne, półautomatyczne i ręczne. Ta bardzo poręczna maszyna zamyka procedurę pakowania, pozwalając automatyczne opasanie pudełka taśmą, zgrzanie jej z nim, a potem odcięcie niepotrzebnej części. Dziś zastosowania wiązarek mają duży zakres: dają radę zespalać rurki cieplne, a nawet pręty stalowe.