Reklama zewnętrzna alternatywą dla typowej kampanii promocyjnej

Czy ma rację bytu miasto bez billboardów? Jedni powiedzą: po latach szarości, wprowadzają do naszych miast kolor. Inni są odmiennego zdania. Jak z tematem reklam radzi sobie Trójmiasto? W Gdańsku udało się stworzyć odpowiedni dokument, regulujący jakie działania reklamowe w przestrzeni miejskiej są dopuszczalne, a jakie nielegalne. Ku uciesze mieszkańców miasto poszło na kompromis. Reklamy zostaną zakazane w miejscach cennych z punktu widzenia krajobrazowego.

Billboard na drodze

Autor: Robert Ashworth
Źródło: http://www.flickr.com
Najpopularniejszą formą reklamy wizualnej w miastach są telebimy. Ta nowoczesna forma komunikacji to przynoszący największe korzyści sposób na promocję działalności, usługi lub produktu. Ekran Led, jako treść dynamicznie zmieniająca się, w naturalny sposób zajmuje czołowe miejsce w rankingu zauważalności, wyprzedzając klasyczne nośniki reklamy takie jak telebimy i tablice reklamowe.
Prezentowane na nim spoty są doskonale widoczne o każdej porze, niezależnie od nasłonecznienia oraz warunków atmosferycznych. Informacje docierają do szerokiego kręgu odbiorców – ocenia się, iż trafiają do prawie 90% ludzi przechodzących lub przejeżdżających obok ekranu. Reklama na telebimie w Trójmieście daje większe możliwości niż tradycyjne billboardy czy plakaty i istnieje szansa, że to telebimy staną się przyszłością reklamy wizualnej w miastach. Taka reklama to dotarcia do potencjalnego klienta: .

Bilbordy miejskie

Autor: Broadway Tour
Źródło: http://www.flickr.com

Reklama wizualna, czy w dużych aglomeracjach czy w małych miasteczkach, ma zaciekawić przechodniów, kierowców, wszystkich tych którzy znajdą się w jej pobliżu. Musi posiadać odpowiednie wymiary i niepowtarzalną szatę graficzną. Najważniejsze, aby została ”jakaś” i co najważniejsze – pozostała w pamięci odbiorców.

Kolorowa i przykuwająca wzrok (badanie wzroku wrocław) grafika, daje zapewnienie skutecznego promowania produktów i usług. Bywa, że nie zawsze jesteśmy świadomi, jak przy pomocy stosunkowo niewielkich nakładów finansowych jesteśmy w stanie poprawić sytuację finansową naszej firmy. Jeżeli więc firma będzie zajmowała się handlem, produkcją, gdy zależy nam by wypromować swój produkt – telebim będzie strzałem w dziesiątkę.