Dobry fotograf musi być solidnym rzemieślnikiem, jednak wymagana jest także odrobina talentu. Tak samo ważny jest profesjonalny sprzęt

Życie zdefiniowane obrazami potrafi być odkrywcze i bardzo ciekawe. Nie jest to tylko to, co dostrzegamy, chociaż obrazy dominują nasze pole widzenia i wyobraźnię codziennie, lecz to, co potrafimy uwiecznić na fotografiach. To co na fotografiach może opisać więcej i lepiej, niż to co widzimy w normalnym, codziennym życiu. Właściwie, zdjęcia to troszkę inna rzeczywistość, tym bardziej w czasach różnych programów graficznych, kiedy każde zdjęcie możemy ciekawie „podrasować”. Niemniej, dla osób, które profesjonalnie wykonują zdjęcia liczy się właściwie prawdziwe zdjęcie, czyli coś, co jesteśmy w stanie nazwać fotografią bez żadnych dodatków.

Aparat fotograficzny

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo, każdy fotograf będzie korzystał z rożnych ulepszaczy w swojej pracy, jak choćby filtry, które potrafią dać całkowicie inny efekt, jak i także programy do obróbki zdjęć, jednakowoż tak naprawdę fotografa poznaje się po tym, jak jest w stanie zrobić zdjęcie. Co to oznacza? Najprościej ujmując dobrego fotografa cechuje idealna obserwacja otaczającej go rzeczywistości i pragnienie poznawania

.

Tak samo, jak pisarz powinien mieć wielką wyobraźnię, ale także, jak pisarz, który musi w kilku słowach umieć zdefiniować określoną kwestię, tak samo fotografa można poznać po wyrażeniu tego przez obraz. Fotograf więc to taki „malarz współczesności”, być może nigdy nie malował w tradycyjnym pojmowaniu, lecz odtwarza świat bardziej profesjonalnym i nowoczesnym sprzętem – aparatem fotograficznym. To nie sprzęt jednakże tworzy artystę, którym jest fotograf, jednocześnie jest niesamowicie pomocny. Nie można być na przykład fotografom bez obiektywów – . Obiektywy potrafią zmienić właściwie perspektywę. Jedno zdjęcie możemy wykonać z oddali, drugie zaś jesteśmy w stanie wykonać z bliskiej odległości.

Ciekawi Cię ten tekst? Jeśli tak, to namawiamy do kliknięcia tutaj. To ciekawe opracowanie (https://www.autopietrzak.pl/cms/oferta), które także zapewne Cię zafascynuje!

Dzięki odpowiednim obiektywom jest to realne do spełnienia. Istnieją też pozostałe obiektywy, bardziej specyficzne, jak na przykład rybie oko, obiektyw, który robi zdjęcia, które mają dziwaczne, ale ciekawe, beczkowate zniekształcenie obrazu. To jednocześnie również znaczy, że profesjonalny fotograf powinien stale ciągle swój sprzęt. Powinien posiadać odpowiednie obiektywy, filtry i sprzęt, jaki wykonuje najlepsze zdjęcia. Nawet jednak z takim arsenałem nie da się wykonać najlepszego zdjęcia, skoro fotograf nie czuje tego, co robi, więc niezwykle ważna jest pasja i odrobina talentu.