Fotografia rodzinna i fotografia dziecięca jako szczególna, wieloletnia souvenir dla potomnych

Niezależnie od tego, czy ewentualnością są święta Wielkanocy, czyjeś imieniny, czy też coś innego, każdorazowe duże spotkanie członków bliskiej i dalszej rodziny jest okazją do zrobienia pamiątki jaką jest fotografia rodzinna. Cudowna fotografia rodzinna jest czymś, co po wielu latach stanowić może drogocenną souvenir, jeżeli tylko wykonując ją będziemy pamiętać o niewielu naprawdę prostych zasadach.

Fotografia rodzinna, przykładowo: , może być wykonana też przez profesjonalnego fotografa.

dziecko

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Nieważne od tego, kogo fotografujemy, stale powinniśmy pamiętać o zasadzie: nic na siłę. Jeśli wiemy, że w całym wesołym grupie jedna osoba zachowa urzędową powagę (i nic nie będzie w stanie przerodzić tego stanu rzeczy), to nie zmuszajmy jej do sztucznego uśmiechu. Zamiast tego pomyślmy, czy nie można by wykorzystać tego stanu na rzecz fotografii. Postawmy naszego ponurego delikwenta w centrum kadru w otoczeniu wesołych twarzy a ekspresowo przekonamy się, jak tego kategoriikompozycja zmieni normalne zdjęcie w interesującą opowieść.

Poza tym ważnym wydarzeniem w życiu Rodziny jest pierwsza fotografia noworodkowa- fotografia noworodkowa z Warszawy. Pierwsze miesiące z latoroślą obfitują w wiele niesamowitych chwil. Nawet całkowity amator może je zapisać na fotografiach. Fotografowanie latorośli, a przede wszystkim noworodków i niemowlaków, różni się znacznie od fotografowania dojrzanych. Nie ma tutaj mowy o pozowaniu, mówieniu maleńkiemu „modelowi”, jaką ma obrać pozę, minę. Należy po prostu uchwycić akuratny moment.

Fotografia noworodkowa może być zrobiona już w pierwszych godzinach życia dziecka. Chwila na upamiętnienie śpiącego dziecka położonego w

dziecko

Autor: Benedict Seah
Źródło: http://www.flickr.com

różnych pozach trwa najczęściej do ukończenia przez dzieciątko dwóch tygodni. Im doroślejszy dzieciak, tym śpi bardziej czujnie.

Zobacz, że proponowana witryna posiada potrzebne informacje, które są wartościowe – one Cię niezaprzeczalnie całkowicie pochłoną. Wejdź tu!

Kolejny fajny czas na robienie zdjęć pojawia się w chwili, kiedy potomek ma 4–5 miesięcy. Podpiera się wtedy dobrze na rączkach, a leżenie na brzuchu nie stanowi problemu.

Właśnie od tego czasu nie jest już ważny wiek potomka. Czysto techniczne, w takiego typu sesjach warto maksymalnie spożytkować światło dzienne, bez doświetlania fleszem. Szczególnie znaczace jest to w przypadku najmłodszych dzieci. Fotografie należy zaplanować w porze, kiedy do mieszkania wpada największa ilość światła.