Podstawowe zasady projektowania portali internetowych

Projektowanie portali internetowych, które przynoszą oczekiwane rezultaty, wymaga sporej wiedzy. Od kilku lat wiele się mówi o efektywności serwisów www, ponieważ nowo powstałe strony, często bywają jej pozbawione.

E-biznes, internet

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Funkcjonalność stron internetowych, to w naszym kraju całkiem świeży, ale dynamicznie rozwijający się temat. Coraz więcej firm uświadamia sobie konieczność posiadania czytelnych i przyjaznych dla użytkowników serwisów internetowych. Odpowiednie proporcje i skoncentrowanie się na najważniejszych sprawach jest kluczem do funkcjonalnej strony głównej.

Strona główna jest pierwszą i często jedyną możliwością przyciągnięcia uwagi użytkownika. Jest zarówno mapą, jak i drogowskazem witryny internetowej. Profity płynące z posiadania dobrej pierwszej strony, wykraczają poza dochód osiągany za pośrednictwem internetu.

Chcesz przeczytać analogiczne materiały na omawiany wątek? Ta wiarygodna strona publikuje dokładnie to, czego poszukujesz.

Jest ona bowiem wizytówką firmy, którą klienci zapamiętują nawet, jeśli sama transakcja nie zostanie zrealizowana za pomocą internetu. Odpowiednio stworzona pierwsza strona, powinna zawierać takie elementy jak: logo, nazwę i opis firmy, menu główne wskazujące główne kategorie, wyszukiwarkę serwisu oraz aktualności.

internet

Autor: TwojaBateria.pl
Źródło: TwojaBateria.pl

Nawigacja na stronie internetowej, to niezwykle istotny element funkcjonalności stron www. To wirtualne prowadzenie użytkowników za rękę i pomaganie im w odnalezieniu tego, co pragną znaleźć w serwisie. Obszary nawigacyjne powinny znajdować się w widocznych miejscach. Użytkownicy intuicyjnie szukają menu, zazwyczaj na górze i po lewej stronie. Poza tym, menu powinno mieć odpowiednią kolejność i hierarchię oraz czytelną czcionkę.

Kreacją profesjonalnych portali internetowych, zajmuje się agencja interaktywna. Jeśli dobrze prosperującego portalu, najlepiej zgłosić się do podobnej agencji. Wzrost funkcjonalności portali internetowych, przyczynia się do ułatwienia nawigowania po serwisie, zwiększenia zadowolenia użytkowników, zwiększenia odwiedzin oraz wzrostu zaufania do portalu i firm z nim współpracujących.

Sprawdź też .