Dostawcy Internetu stacjonarnego w Małopolsce.

Głównym dostawcą w liczącej blisko 40 tysięcy mieszkańców gminie Myślenice (położonej w odległości około 35 km od centrum Krakowa) jest firma net-kom. Całą ofertę net-kom’u można znaleźć na stronie Firma ta zajmuje się zapewnianiem dostępu do Internetu na terenie Myślenic i okolicznych wiosek jak Zawada, Bysina, Borzęta, Jasienica, czy Krzyszkowice. W planach ma rozszerzenie usług i zasięgu (na np.

Nie wahaj się – aktualny tekst (https://it-solve.pl/software-house-lodz/) już pojawił się na naszej stronie. Wejdź w wskazany link i wówczas znajdziesz ogrom uzupełniających wiadomości na temat naszego ciekawego zagadnienia.

Osieczany) swojej działalności ale już teraz zdywersyfikuje ofertę dostarczając poza Internetem o różnych prędkościach (nawet dwudziesto-megabitowe łącze), także usługi telefoniczne VIP stając się konkurencją na danym terenie dla gigantów telefonicznych dzięki niskim, konkurencyjnym cenom.

Łącze stacjonarne czy mobilne?

Szybkie łącze internetowe w Myślenicach już możliwe.

Dzięki firmie net-kom mieszkańcy Jasienic mogą liczyć na znaczne obniżenie stawek na usługi internetowe i telefonię VIP gdyż pojawienie się nowego dostawcy powoduje ruch cen na lokalnym rynku. Dziś duża część osób posiada Internet w swojej komórce w pakiecie od swojego operatora gsm. Ale limit transferu wystarcza zaledwie na podstawowe czynności jak sprawdzenie poczty czy wiadomości. Dopóki będą te ograniczenia konsumenci chętniej będą sięgać po stacjonarny będący bardziej niezawodny i oferujący większe prędkości niż Internet mobilny. Internet niestacjonarny jest często jedynym wyborem dla firm, które nie mogą skorzystać z usług szerokopasmowego dostępu do Internetu przy wykorzystaniu infrastruktury sieci lokalnej lub kablowej czy innej formie głównie ze względu na bark infrastruktury, czy brak połączenia telefonicznego – poza tym jego użytkownicy muszą się spodziewać gorszego zasięgu w budynkach lub koniecznością zakupu anten wzmacniających sygnał dla firm znajdujących się w znacznych odległościach od nadajnika gsm. Dlatego Internet ”na kablu” o transferze pobierania 2-5 megabajtów, (wysyłka od 0,5 do 1 megabajta) będzie rozsądniejszym pomysłem niż internet mobilny. Pamiętajmy, iż internet szerokopasmowy nie posiada limitu transferu danych i jest oferowany zwykle z routerem.