6 spraw w historii każdego człowieka

Wszystko zależy od punktu patrzenia, tak samo jak zrozumienie konkretnej sytuacji zależy od stosunku do niej. Patrzymyna otoczenie w różny sposób, jedni będą to robić w różowych okularach, kolejni wszystko widzą w najgorszym scenariuszu. Z to się bierze? Z różnych doświadczeń, z wychowania, zależy od biologii? Od wszystkiego razem?

Z całą pewnością nie da się określić pojedynczej przyczyny konkretnego patrzenia na otoczenie czy podejścia do świata. Nawet jeśli jedno z wydarzeń powoduje kolejne zdarzenia, to jedna osoba w inny sposób zareaguje na dane sytuacje aniżeli druga. Nie da się chyba też przewidzieć, jak zareagujemy na sytuację, które wydają się niespodziewane, lecz jednak możliwe. Jak byśmy Jaka byłaby nasza reakcja na coś bardzo pozytywnego, dajmy na to, wygranie wielkich pieniędzy? A z drugiej strony (jak byśmy sobie dali radę z wielka tragedią, na przykład, tragiczną śmiercią kogoś z rodziny? Nie można tego przewidzieć.

http://magiceye.com.pl/

Autor: Steffen Voß
Źródło: http://www.flickr.com

Ci, co jednak uważają, iż zachowaliby się „tak i tak” najczęściej udali by się w druga stronę – ten niespodziewany brzeg, o którym nie myśleli świadomie. Być może nie byłoby to tak zauważalne, ten paradoksalny rozwój sytuacji, gdyby nie te wcześniejsze zapewnienia i deklaracje. Nie da się tak łatwo spojrzeć na własne życie z góry, zrobić zdjęcia z powietrza (o filmowaniu z lotu ptaka na aby dostrzec, co, jak i kiedy. Lepiej zachować umiar i nie wydawać skrajnych sądów, co do naszego postępowania, gdyż możemy srogo się zdziwić i koniec końców nie być gotowym na inny rozwój wypadków założyliśmy.

Inaczej patrząc, nawet jeżeli sami nie zakładamy, jak byśmy się zachowali w danej chwili, to istnieje szereg rzeczy, które dają nam tego, w jaki sposób potoczyłyby się nasze losy. Wśród najistotniejszych z nich trzeba wskazać: charakter, temperament, praktykę z podobnymi sytuacjami czy reagowanie na zbliżone tragedie (ale u innej osoby). Najłatwiej jednak ocenią nas obcy, rzecz jasna „najłatwiej” nie znaczy „najtrafniej”, gdyż osobnikz zewnątrz opiniuje nas tylko po tym, co dostrzega na zewnątrz, lub co o nas usłyszy, jednakże będą to rzeczy nie mające sensu. Można je porównać na przykład do opinii osobników którzy nie zamienili słowa z człowiekiem z zagranicy, a bazując na krzywdzących i niemądrych stereotypach uważają, że w dalekich krajach mieszkają sami ludożercy. Sprawdź również: ważny link.