Postęp technologiczny jeszcze nigdy nie był tak błyskawiczny? Czy mamy powody do radości, a może powinniśmy zacząć się martwić?

Wkroczyliśmy już chyba w okres prawdziwego rozkwitu technologii. Co to oznacza? Technologia odbierana jako twórczość wielkich przedsiębiorstw, tajnych planów, do których zwykli ludzie nie mają wstępu spotyka się tu z twórczością oddolną, czego najlepszym przykładem jest wymyślanie aplikacji. Jeszcze nigdy bowiem w historii nie było takich możliwości w zakresie rozwoju swoich umiejętności programistycznych. W dzisiejszych czasach, kiedy są do dyspozycji narzędzia dla każdego i konkretne platformy, jest to jak najbardziej możliwe.

aplikacje na telefon
Sceptycy powiedzą, iż jest to i tak jedynie nagroda pocieszenia, bo Ci którzy kreują ogromne platformy programistyczne i pozostałe tego typu miejsca tak naprawdę i tak wszystko kontrolują. Może i jest w tym dużo prawdy, przecież i Google, i Apple i Microsoft mają swoje aplikacje. Można więc tworzyć aplikacje na IOS, możemy projektować aplikacje na Windows phone jak czy na Androida, niemniej są oddolne inicjatywy, za jakimi nie stoją wcale wielkie korporacje, lecz pojedyncze osoby. Weźmy na przykład taki Facebook, założony przez studenta.

Co prawda, to nie było odkrycie rewolucyjne, ponieważ już wcześniej istniały bardzo identyczne społecznościowe platformy, jednocześnie założyciel Facebooka ucząc się na potknięciach poprzedników, z powodzeniem zastosował nowe, innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na trwanie tej platformy w dość ciekawej kondycji. To jednocześnie tylko jeden przykład, przecież większość wielkich firm powstawała od jednej, dwóch osób. Na tym istotnie polega wspaniałość czasów, w których przyszło nam żyć.

aplikacje na telefon

Czasów oczywiście groźnych, ponieważ nie jest jasne, co przyniesie tak prędki rozwój technologiczny, lecz również pełnej wolności dla ludzi, którzy są utalentowani i mają pomysł, ażeby stworzyć coś niesamowitego.

Jeśli chcesz poznać coś rzeczywiście niezwykłego? Nie ma najmniejszego problemu – spójrz na to a satysfakcja będzie gwarantowane.

Wielu z nas tego nie docenia mówiąc, iż jest ciężko, jednak zobaczmy, jak wiele wolności oferuje chociażby największy wynalazek naszych czasów – Internet.

Dawniej nie posiadaliśmy tak dużo szans rozwoju, byliśmy skazani na jakieś rozwiązania, jedyne, które są dla nas osiągalne. Dzisiaj oczywiście Internet to także przestrzeń, gdzie spotkać można tyle samo niedobrego, co dobrego, jednakże nie da się zaprzeczyć, iż odpowiada on za rewolucję każdej sfery życia.