Wszechobecna nowa technologia – czy warto słuchać literatury podróżniczej i przewodników

W obecnych czasach powszechniejsze stają się audioksiążki z rodzaju podróżniczych. Literatura ta w obydwu opcjach: papierowej i do słuchania jest ostatnio modna. Przyczyną tego faktu jest taka, że literatura podróżnicza i przewodniki audiobooki niosą nas w świat i miejsca ciekawe, barwne co kosztuje nas tyle co bilet do kina!

audiobook

Autor: Denise Krebs
Źródło: http://www.flickr.com
Audiobooki z literaturą podróżniczą w wersji do słuchania mają ten atut że szukaniem oryginalnych tubylców jakiegoś kraju i najciekawszych zakątków zajął się już autor – podróżnik. My siadamy na wygodnej kanapie i delektujemy się opowiadaniem. Bawimy się przy tym lepiej lub gorzej zależnie od talentu opowiadającego. Dla porównania polecam posłuchać kilku autorów – podróżników opisujących tę samą część świata. Możemy znaleźć tym sposobem naszego ulubionego autora. Poza tym obraz ciekawiącego nas zakątka świata będzie pełniejszy, przez co prawdziwszy a to jest ważne w literaturze podróżniczej i przewodnikach audiobookach (poza naturalnie funkcją rozrywkową tego rodzaju literackiego).

Przykładem są książki dwojga autorów – Wojciech Cejrowski i Beata Pawlikowska opisując to samo miejsce zwracają jednak uwagę czytelnika na całkiem różne rzeczy czy zjawiska. Na przykład pan Cejrowski moim zdaniem jest w swej literaturze. Wojciecha Cejrowskiego zaś interesują bardziej przemiany jakie na skutek postępu cywilizacyjnego dokonują się w miejscach pozornie „zapomnianych przez Boga i ludzi”. Obojga podróżników łączy duże poczucie humoru. Forma audio (sklep audio Wrocław) daje słuchającemu jeszcze tę przyjemność, iż możemy usłyszeć dźwięki natury, których rzecz jasna nie znajdziemy w naszym przydomowym ogródku albo w pobliskim parku.

audiobook

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak nie samą zabawą człowiek żyje. Czasami jesteśmy zmuszeni lub mamy ochotę uczyć się języka obcego (nauka języków audiobooki). Mamy tutaj temacie bardzo dużo metod: programy multimedialne, książki papierowe a także audiobooki do nauki języków. Podręczniki w takiej formie można kupić na przeróżne sposoby: albo w księgarniach lub są one też załącznikiem do materiałów lekcyjnych szkół językowych prowadzących tzw. e-lerning.

Kiedy już nauczmy się jakiegoś języka by później wyruszyć na wyprawę śladami wielkich podróżników, warto się odprężyć odsłuchując powieści sensacyjnej i grozy oczywiście jako audiobook, lub też zanurzyć się w świat poezji w który przeniosą nas popularni aktorzy dzięki swoim własnym interpretacjom które możemy znaleźć w audiobookach z gatunku poezja. Wybór mamy ogromny!