Już nie musisz wybierać się do Urzędu Skarbowego, jest możliwość szybko a także bezpiecznie rozliczyć się z podatku przez Internet.

Osoba zobowiązana do płacenia podatku, w terminie do 30 kwietnia, ma obowiązek składania, we właściwym dla własnego miejsca zamieszkania Urzędzie Skarbowym, rocznego bilansu. W podsumowaniu PIT 2014 , wypełnionym zgodnie z ustalonymi przepisami przykładu, powinny zostać pokazane osiągnięte w ciągu roku ciężary fiskalne objęte bezzwrotnym świadczeniem na zasadach ogólnych.

W oświadczeniu należy zakreślić wysokość ciężaru fiskalnego, jak również informację o wpłaconych do skarbówki zaliczkach na podatek – jeżeli takie wystąpiły.

Elektroniczne rozliczanie PIT

Autor: „PictureYouth”
Źródło: http://www.flickr.com

Już nie musisz chodzić do Urzędu Skarbowego, możesz szybciutko a także bezpiecznie rozliczać się z podatku przez Internet. Nie musisz nic ściągać czy też instalować niepotrzebne programy na własny komputer, musisz mieć tylko dostęp do Internetu w którym wpiszesz i złożysz zeznanie podatkowe Pit 37 online! Najłatwiejszą formą złożenia deklaracji jest wręczenie go w punkcie odbiorczym skarbówki. Niewykluczone jest także złożenie zeznania formą alternatywną.

Masz ochotę przejrzeć więcej na podobny temat? Żaden problem. Wystarczy tylko najechać na poniższe hiperłącze (http://www.szukasz-pracy.pl/pracownik-zieleni-miejskiej/) i przejdziesz na kolejną stronę.

Powszechne stało się wysyłanie oświadczenia w formie formularza elektronicznego od razu do organu podatkowego połączone z otrzymaniem biurowego potwierdzenia otrzymania.

Wypełnianie świadczenia Pit 37 online przy udziale online nie wymaga posiadania e-podpisu. Badanie obywatela odbywa się za pomocą pięciu elementów osobowych dotyczących podatnika: NIP albo numer PESEL – w zależności od płatnika, imię (pierwsze), nazwisko, data urodzenia, kwota przychodu uwidoczniona w oświadczeniu lub rocznym zsumowaniu nadpłaty za rok podatkowy o dwa lata wcześniejszy niż rok, w którym jest składany druk elektroniczny. Dostarczenie Pit (zobacz jak wypełnić pit 37 krok po kroku) 37 online (wypełnienie Pit 37) to nieskomplikowany, szybki, bezpieczny środek na roczne rozliczenie podatkowe. Dodatkowo, wypełnianie PIT online, nie nastręcza niekoniecznych formalności i kosztów. Przez to mamy również zabezpieczenie prawidłowego wypisania druku ze wszystkimi dodatkami.