W jaki sposób wybrać właściwą domenę dla sklepu działającego w sieci?

Domena to nie tylko adres określonej strony. W pewnym sensie jest również jej wizytówką i o tej witrynie może sporo powiedzieć. Wybór właściwej domeny dla strony nie jest łatwym zadaniem. Jest to jednak bardzo istotne w przypadku sklepów internetowych.

Plakat

Autor: Duncan Hull
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie w tym zakresie istnieje ogromna konkurencja, toteż powinno się troszczyć się o to, by sklep był znany, a dostanie się do niego ułatwione. A to osiąga się chociażby nadając odpowiednią domenę internetową. Dawniej nie przywiązywano do tego tak dużej wagi jak dzisiaj, jednak nawet obecnie dość nagminnie można się spotkać ze złym wyborem. Nierzadko na przykład domeny są długie tak jak w przypadku sklepu oprócz tego mają w sobie zbędne znaki, które w znaczny sposób utrudniają użytkownikom zapamiętanie domeny.

By użytkownik szybko zapamiętał

Wspomniana łatwość w przyswojeniu sobie adresu sklepu przez klienta ma ogromne znaczenie. Jeżeli bowiem nazwa będzie przez niego zapamiętana momentalnie, są duże szanse, że osoba ta na stronę powróci w późniejszym czasie. Przykładowo z tego powodu lepsze są domeny krótkie od bardziej rozbudowanych. Poza tym jednak krótka nazwa zawierająca liczby momentalnie

Wyszukiwarka

Autor: Descrier
Źródło: http://www.flickr.com

traci na wartości, czego przykładem jest Opinie o interesujących sklepach znajdziesz tutaj: sklep na ceneo. W miarę możliwości zalecane jest, by w domenach nie stosować liczb ani innych dodatkowych znaków. Powinno się pamiętać, że adresy złożone z samych wyrazów w każdej sytuacji są łatwiejsze do zapamiętania.

Wywoływanie skojarzeń z branżą

W wyborze właściwej domeny ważne jest również, by skojarzyła się ona klientowi z asortymentem sklepu. Przykładowo adres przywodzi na myśl literaturę fantastyczna, a jest to adres księgarni internetowej. Ogólnie w sieci można spotkać bardzo wiele adresów, które całkowicie nie kojarzą się z branżą, w jakiej działają sklepy. Jest to spory błąd, gdyż przez to także adresy są znacznie trudniejsze do przyswojenia. Przykładowo sklep oferujący kasy (zobacz też: kasy fiskalne cieszyn) fiskalne posiadający adres jest stosunkowo trudny do odszukania.

Poza tym jednak niektóre marki wytwarzające dany produkt zdobyły już taką dobrą opinię, że ich nazwa w domenie sklepu internetowego nie będzie mylić. Ciekaw wiadomości o wspomnianych sklepach odszukasz na tej stronie: informacje.