Jak promocja, to żeby działała. Skoro nic nie działa spróbuj reklamy kontekstowej

Właściwa reklama to połowa sukcesu. Wiedzą o tym bez wątpliwości osoby prowadzące swój biznes. Bez reklamy nie istniejesz, nie będzie Ciebie ani Twojej firmy w świadomości odbiorców, a skoro jesteś tam nieobecny, to niestety nie zdobędziesz pieniędzy na własne utrzymanie.

Internet

Autor: „PictureYouth”
Źródło: http://www.flickr.com
Z reklamy korzystają zatem wszyscy (bez wyjątku), nie każdy jednak wie, iż dobór reklamy ma duże znaczenie. Jaką zatem dobrać reklamę, aby efekty były opłacalne? Proponujemy w tym momencie reklamę kontekstową. Nie wiesz, czym jest? Zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu oraz odwiedzenia .

Reklama kontekstowa to procedura przedstawiania przeróżnych usług internetowych, takich jak e-mail, strony internetowe, czaty, fora dyskusyjne lub komunikatory. Najistotniejsze jest w tym zakresie dopasowanie treści reklamy do zawartości strony, na jakiej jest ona ulokowana.

Najistotniejsza jest koncepcja tej reklamy mówiąca, iż osoba, jaka się z nią spotyka zareaguje pozytywnie, bo będzie ona powiązana z tematem, który interesuje danego użytkownika. Każdy z nas wie, jak jakaś reklama potrafi wywołać negatywne emocje. Wszystko dzieje się przez to, że jest ona niedopasowana i widzimy ją w nieodpowiednim momencie. Reklama kontekstowa działa zupełnie w inny sposób, będzie tam, gdzie powinna dzięki czemu nie denerwuje użytkownika.

Zajmują Cię gadżety? Zatem bądź na czasie! Z tego powodu musisz przeczytać nowy wpis na ten temat, aby dojść do bardziej szczegółowych treści.

Owa reklama (zobacz sprawdź to) może występować w dwóch wariantach. Najważniejszy z nich to reklama, która jest ujawniana na zewnętrznych stronach internetowych, na jakich właściciele wyrażali chęć publikowania takich treści reklamowych. Powstaje zatem pytanie: jak taka reklama dociera do naszego potencjalnego klienta?

Otóższczegółowe algorytmy potrafią rozpatrzyć treść wszystkich podstron, tworząc przystosowany profil tematyczny strony. W dodatku, taka reklama ujawnia się jedynie na stronach, jakie są bezpośrednio związane z tematem działalności reklamodawcy. Reklamę taką dostajemy w formie tekstów, ale również grafik czy animacji.

Drugi typ to reklama sponsorowana. Wyświetlana jest ona bezpośrednio na stronie wyników wyszukiwarki użytkownika. Po zapłaceniu danej należności link do konkretnej strony jest sytuowany na górze listy stron, jakie tworzą odpowiedź wyszukiwarki na wpisane przez internautę słowa kluczowe.