Drony, to znaczy bezzałogowe statki latające są przyszłością nie tylko sił zbrojnych, mogą być interesującym pomysłem do kamerowania specjalnych uroczystości

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, iż technologia każdego dnia coraz bardziej się polepsza. Procesu tego nikt nie jest w stanie zatrzymać, w związku z tym warto iść z duchem czasu i zaciekawić się nowościami w branży elektronicznej.

Filmowanie z powietrza

Autor: Arne Krueger
Źródło: http://www.flickr.com

Przebojem minionych lat są drony, inaczej bezzałogowe statki latające. Do tej pory były stosowane jedynie przez siły zbrojne do obserwowania miejsc zagrożonych. Powinno się wobec tego zastanowić się do jakich celów mogłyby nam się przydać i jak wybrać optymalny? Zdecydowanym faworytem jest DJI Phantom 3 Professional (tutaj), który jest nowością na rynku, gdyż jego poprzednik odszedł do lamusa. Jest to jeden z przedstawicieli najlepiej sprzedających się malutkich dronów. Co jest w nim takiego nadzwyczajnego? W szczególności DJI Phantom 3 Professional posiada kamerę główną , a także dwa mniejsze obiektywy, dzięki czemu ma możliwość obserwacji tego co jest z każdej strony i występuje znikome prawdopodobieństwo, że może w coś uderzyć. Kolejną niewątpliwą zaletą jest to, iż potrafi być w powietrzu nawet 23 minuty, co jest ogromnym wyczynem. Jego cena najprawdopodobniej nie odstraszy większości klientów, ponieważ z taką ilością możliwości jaką posiada DJI Phantom 3 Professional nie znajdziemy na rynku nic lepszego. Kolejnym z najczęściej nabywanych jest 3DR Iris +, jakim można sterować z komputera albo komórki- www.gohero.pl/drony-uav. Najistotniejszym walorem dla większości z nas będzie to, iż mamy możliwość nagrywania filmów za pomocą naszej kamery, naturalnie musi być ona kompatybilna z tym urządzeniem. Jest on tańszy od opisanego wcześniej bezzałogowego statku latającego, w związku z tym więcej osób może pozwolić sobie na jego zakup. Długość lotu urządzenia 3DR Iris + jest bardzo przybliżony do poprzednika, ponieważ w tym wypadku wynosi 22 minuty.

Jeśli nadal wahamy się nad kupnem tego urządzenia, albowiem nie mamy pewności, że uda nam się go wykorzystać, warto zastanowić się jakie przyjęcia czekają nas w najbliższych latach. Jeżeli wyślemy drona w powietrze będziemy mieli pewność, że zostaną utrwalone najradośniejsze chwile naszego życia, a my nie będziemy musieli marnować czasu na plątanie się z kamerą i proszenie znajomych o uśmiech. W związku z tym, statek powietrzny będzie niezastąpiony na takich uroczystościach jak impreza plenerowa, przyjęcie weselne, chrzest , a także spotkanie klasowe po latach.